Kryzys w związku
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/106890191149923555

Zastanawiasz się, jaki jest sekret udanego związku? Jednym z nich jest umiejętność pójścia na kompromis! W tym wpisie odpowiadamy na pytanie, dlaczego kompromisy w związku są tak ważne.

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego kompromisy w związku są tak ważne? Dlaczego czasami warto nagiąć nieco swoje zasady i zgodzić się na coś, na co nie do końca mamy ochotę? Jeżeli jesteś ciekawa, czytaj dalej!

Dlaczego kompromisy w związku są tak ważne?

#1. Pomagają uniknąć kłótni

Kompromisy przede wszystkim są jednym ze sposobów zapobiegania kłótniom. Kiedy nie możecie z chłopakiem dojść do porozumienia i każde obstaje przy swoim, warto poszukać jakichś alternatywnych rozwiązań. Każde z Was może nieco odpuścić i z czegoś zrezygnować, tak aby obie strony poczuły się usatysfakcjonowane.

#2. Świadczą o szacunku do partnera

Kiedy związek polega na tym, że zawsze jedna strona odpuszcza, a druga stawia na swoim, prędzej czy później może dojść do konfliktu. Godząc się na kompromis, pokazujesz, że szanujesz uczucia partnera, a jego zdanie jest dla Ciebie ważne. To ważne, abyście oboje czuli, że macie równe prawa w Waszym związku.

#3. Pozwalają poszerzyć horyzonty

Często zdarza się tak, że mamy swoje zdanie na jakiś temat i tkwimy w tej bańce bez głębszego zastanawiania się, czy faktycznie mamy rację. Kompromis zmusza nas do przemyśleń, dzięki czemu jest szansą na zmianę poglądów i poszerzenie swoich horyzontów.

#4. Zbliżają do siebie partnerów

Kompromis to tak naprawdę gra zespołowa – oboje gracie w końcu do jednej bramki! Dogadanie się w kwestiach spornych sprawia, że stajecie się sobie bliżsi, a Wasza relacja się umacnia. Dodatkowo, wyjście obronną ręką z sytuacji kryzysowych daje poczucie ogromnej satysfakcji.

A Ty, godzisz się na kompromisy, czy twardo stoisz przy swoim? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: 6 sygnałów, że Twój chłopak jest Twoją drugą połówką!

Kryzys w związku
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/579416308287877914

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj