Źródło: Pinterest

Zbliżają się wakacje, a Ty wpadasz w panikę, bo nie masz żadnych planów? Podpowiemy Ci, co możesz robić, aby nie zmarnować tego czasu.

Na wakacje czekamy cały rok, a wiele nastolatek rozpoczyna odliczanie do lata już 1 września 🙂 Zazwyczaj przez 12 miesięcy snujemy plany, co będziemy wtedy robić i jednocześnie denerwujemy się, że w roku szkolnym brak nam na wszystko czasu. Zdarza się jednak też tak, że im bliżej do czerwca, tym zaczynamy wpadać w coraz większą panikę. Brak sprecyzowanych planów w połączeniu z opowieściami koleżanek na temat ich wyjazdów sprawia, że boimy się zmarnowania 60 dni. Co będziemy wtedy robić i o czym opowiemy koleżankom? Spokojnie! Masz mnóstwo czasu i możliwości, wystarczy trochę ruszyć głową.

Jak ciekawie spędzić wakacje?

#1. Wyśpij się. Tak, dobrze przeczytałaś 🙂 Oczywiście nie ma w tym nic kreatywnego, ale po wielu miesiącach ciężkiej harówki przyda Ci się chwila odpoczynku. Daj sobie kilka dni i po prostu nie nastawiaj rano budzika. Możesz w ten sam sposób zakończyć wakacje i nastawić się psychicznie na nowy rok szkolny.

#2. Zrób listę rzeczy do zrobienia. Z pewnością przez rok nagromadziło się ileś spraw, które powinnaś lub chciałaś zrobić, ale nie było na to czasu. Wakacje to odpowiedni moment. Wypisz sobie te rzeczy na kartce i zaplanuj, kiedy się nimi zajmiesz (np. tydzień na wykonanie jednego zadania).

#3. Naucz się (minimum) 2 nowych rzeczy. Masz 2 miesiące, więc to odpowiedni czas na spróbowanie 2 nowości. Te 2 miesiące możesz podzielić na 2-tygodniowe okresy (wtedy możesz spróbować 4 nowych rzeczy) lub po prostu na tygodnie (aż 8 nowości!). Im więcej spróbujesz, tym większa szansa, że odkryjesz w sobie nową pasję lub talent.

#4. Zmień coś w swoim wyglądzie. Wakacje są od tego, żeby trochę zaszaleć, więc jeśli tylko Twoi rodzice nie mają nic przeciwko, to zmień fryzurę, makijaż lub styl ubierania się. A może zabawisz się w stylistkę mody? Zrób rundkę po pobliskich lumpeksach, weź w dłoń nożyczki, igłę i nici i popuść wodze fantazji 🙂

Czytaj także: DIY, czyli jak zrobić swoje własne unikalne szorty

#5. Odkryj ciekawe miejsce w Twojej okolicy. Załóż wygodne buty, weź plecak, mapę i idź na całodniową wycieczkę. Dla bezpieczeństwa zabierz ze sobą telefon z nawigacją lub jakiegoś towarzysza 🙂 Jeśli nie lubisz chodzić lub wokół Twojego domu znasz każde źdźbło trawy, to wskocz na rower i poszukaj fajnych miejsc kilka lub kilkanaście kilometrów dalej.

Jakie są Twoje pomysły na ciekawe spędzenie wakacji? Napisz nam w komentarzu!

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj