Pexels

W dzisiejszym wpisie prezentujemy wypowiedzi maturzystów, na temat ich planów wakacyjnych.

Po długich oczekiwaniach absolwentom szkół średnich udało się przystąpić do matury – jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Przed nimi upragnione wakacje. Czas spotkań ze znajomymi, poznawania nowych miejsc i – przede wszystkim – odpoczynku od nauki. Jest to też odpowiedni moment do aktywności fizycznych oraz odkrycia swoich pasji. Będzie to czas na głębokie przemyślenia i podejmowanie trudnych decyzji.

Dowiedzcie się, jak zamierzają spędzić ten wyjątkowy czas ci młodzi ludzie.

Jak maturzyści zamierzają spędzić tegoroczne wakacje?

Gosia, 18 lat: Nie mam konkretnych planów z powodu pandemii. Na pewno chcę spędzić te wakacje w towarzystwie rodziny, przyjaciół i chłopaka. Jeśli wybiorę się gdzieś dalej, to na pewno będzie to na terenie Polski.

Ania, 19 lat: Planuję dużo przejażdżek rowerowych, jak również spacerów. Chciałabym nadrobić zaległości czytelnicze. Marzy mi się wyjazd nad morze oraz powrót, chociaż na chwileczkę, do ukochanego Gdańska. Zobaczymy czy się uda. Nadchodzące miesiące to też czas zmian związanych z kontynuacją nauki. Przede mną trudne i ważne wybory życiowe. Aczkolwiek jestem dobrej myśli 🙂

Maksym, 19 lat: Będę pracować w paru miejscach. Oprócz tego rozważam z kumplami wyjazd nad morze.

Martyna, 18 lat: Zwykle leciałam do cioci do Włoch na jakieś 1-2 tygodnie. A tutaj na miejscu będę brać udział w półkoloniach dla dzieci jako opiekun. Jeśli turnusy się nie pokryją, to zajmą mi 3 tygodnie wakacji. Będę też jeździć na wycieczki rowerowe i nadrabiać zaległości w czytaniu książek. Zaangażuję się w pracę przy domu, żeby ogródek ładnie wyglądał. Nie ukrywam, że będę też grać w League of Legends.

Aleksandra, 19 lat: Zamierzam ten czas spędzić z chłopakiem w okolicach swojego miejsca zamieszkania. Planuję też wyjazd gdzieś dalej, ale w Polsce.

Michał, 18 lat: Ogólnie to u mnie zawsze wszystko odbywa się spontanicznie. Nigdy nic nie planuję. Czas pokaże 😉

Justyna, 18 lat: Wakacje spędzę w większości w domu. Na pewno pojawi się kilka wyjazdów, gdzieś nad wodę. Będę spotykać się ze znajomymi i cieszyć się latem. Ze względu, że wakacje mam dłuższe, to we wrześniu może pójdę do jakiejś pracy.

Natalka, 18 lat: Na początku lipca jadę na pewien czas do Warszawy z moim chłopakiem. Potem zamierzam jeszcze wybrać się na Mazury i na jakiś biwak. W międzyczasie pewnie będę jeździć nad wodę i na wieś.

Marcin, 18 lat: Tegoroczne wakacje mam ochotę spędzić aktywnie. Chciałbym poprawić swoją formę poprzez poranne treningi na świeżym powietrzu. Planuję również wybrać się na trzydniowy wypad ze znajomymi na Mazury, aby zintegrować się. W międzyczasie nie zabraknie mi czasu na chwilę z książką. Przez cały rok z powodu wielu zajęć nie poświęcałem się literaturze. Teraz to się zmieni! Wakacje przed studiami to też czas wyborów. Na pewno będę poszukiwał odpowiednich dla mnie kierunków studiów.

Polecamy: Wakacje z chłopakiem ? jak je zorganizować?

bezpieczeństwo nad wodą
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj