Źródło: Pinterest

Przed Tobą pierwszy związek i dopadły Cię obawy? W tym wpisie postaramy się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości i rozterki.

Normalnym jest, że przed pierwszym związkiem mogą dopadać nas wątpliwości, czy też możemy poczuć niepokój. Dla wielu nastolatków jest to ważny etap w ich życiu, wstęp do dorosłości, coś nowego, więc naturalne jest, że mogą pojawić się różne obawy. Wielu młodych ludzi panikuje, nie potrafi wyobrazić sobie trzymania się za rękę z drugą osobą czy też boi się, że czegoś nie będzie potrafiła zrobić. Zanim zrezygnujecie z kroku naprzód, zastanówcie się, czy naprawdę jest się czego bać. Poniżej przestawimy Wam najczęstsze obawy dotyczące pierwszego związku i rozwiązania tych problemów.

Czy trzeba się bać pierwszego związku?

#1. Obawa przed zranieniem / złamanym sercem

Wielu ludzi boi się zranienia, więc myśli typu: ,,A może on udaje?„, ,,Może ona leci tylko na kasę?„, ,,A co jeśli niedługo mnie porzuci?„, są dość naturalne. Zdarza się oczywiście, że takie obawy są uzasadnione, ale najczęściej są one mocno przesadzone.

Jeśli boimy się odrzucenia, musimy najpierw dobrze poznać tą osobę, obserwować jak się wobec nas zachowuje, czy widać, że jej uczucie jest szczere, czy się dla nas poświęca. Musimy również pamiętać, że wiele związków. mimo pięknego początku, przestaje istnieć po paru miesiącach, dlatego zaczynając związek musimy mieć na uwadze, że być może ten partner nie jest na całe życie. Nie oceniajmy jednak z góry, że tak będzie.

Nieudane związki się zdarzają, jednak nie zobaczysz, czy Twój będzie udany, jeśli po prostu nie spróbujesz. Pamiętaj, że ,,kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana”, czasami warto zrobić krok do przodu i zobaczyć, jak szczęśliwym można być.

#2. ,,Nie umiem się całować, nie wiem jak się przy nim / niej zachowywać”

Ta obawa dotyczy naprawdę wielu osób. Boimy się, że źle będziemy całować, często nie wiemy jak się do tego zabrać, wstydzimy się złapać za rękę. Pamiętaj, że każdy kiedyś przez to musi przejść. Trzeba się po prostu tego nauczyć.

Nie warto panikować przed pierwszym pocałunkiem i bać się, że coś źle zrobimy, ale z drugiej strony nie należy robić tego na siłę. Na wszystko przyjdzie pora, na wszystko jest czas. W odpowiednim momencie nawet się nie zorientujesz, kiedy Wasze usta się złączą.

Pocałunek niekoniecznie pojawia się na pierwszym spotkaniu. Czasami trzeba na niego poczekać, dać sobie czas i zdobyć się na odwagę. Im więcej czasu będziecie razem spędzać, tym bardziej będziecie się do siebie zbliżać. Nie bój się, że pocałunek nie wyjdzie, to nic trudnego. Często wychodzi odruchowo, tak że nawet się nie skupiamy na tym co robimy, często też może być niefortunny, jednak nie załamuj się! Z pewnością szybko się nauczysz.

Jeśli chodzi o przytulanie czy zachowywanie się przy drugiej połówce, sprawa jest prosta. Bądź sobą, a przytulaj się, kiedy masz na to ochotę. Tak samo jak w przypadku pocałunku, czasami romantyczna chwila musi sama nadejść, wystarczy, że będziesz słuchać swojego serca.

#3. ,,Boję się być sobą”

Jak już wspominałyśmy najlepiej być zawsze sobą, jednak wiele młodych osób wstydzi się tego, że druga osoba może uznać je za głupie, kiedy będą zachowywać się swobodnie. Pojawia się także obawa przed ośmieszeniem się. Pamiętajmy, że druga osoba powinna nas kochać takimi, jakimi naprawdę jesteśmy. Nie warto udawać kogoś innego, gdyż tym samym oszukujemy i siebie, i naszą drugą połówkę, a przez to niszczymy zaufanie.

#4. ,,Czy będę wystarczająco dobra/y dla drugiej połówki?”

Jeśli ta osoba się w Tobie zakochała, to nie może być innej odpowiedzi niż TAK. Nawet jeśli Ty uważasz siebie za nudną, mało wartościową czy nieatrakcyjną osobę, drugi człowiek może Cię postrzegać zupełnie inaczej. W jego oczach jesteś najładniejszym i najmądrzejszym człowiekiem, jakiego zna. Staraj się jak możesz, poświęcaj się dla drugiej osoby, a zobaczysz ile szczęścia jej dasz.

#5. Obawa, że druga połówka będzie zwracać uwagę na innych

Osoby będące w związku, szczególnie tym nastoletnim, często nie widzą świata poza swoimi drugimi połówkami. Oprócz tego zaufanie i wierność polegają na tym, że jesteśmy tylko z jedną osobą i nie szukamy kogoś innego.

Na świecie są miliardy ludzi, więc z pewnością na ulicy możecie się spotkać kogoś bardziej atrakcyjnego od Was. Pamiętajcie jednak, że dla drugich połówek, nie ma nikogo lepszego od Was. A więc nawet jeśli nie masz figury jak modelka, czy nie jesteś umięśniony, dla partnera będziecie wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju.

A Wy czego się boicie lub baliście przed pierwszym w związkiem? Dajcie znać w komentarzu, a już niebawem druga część naszego wpisu!

Polecamy: Czego pary nie powinny robić w miejscach publicznych?

sekrety szczęśliwego związku
Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

  1. Nie ma sprawy, właśnie też kiedyś potrzebowałam czegoś takiego, teraz po doświadczeniach sama napisałam 😉 Pozdrawiamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj