Sposoby na wakacyjną nudę
Źródło: Pinterest

Marika jest przekonana, że tegoroczne wakacje będą beznadziejne. Podzielacie jej opinię?

,,Hej, mam nadzieję, że udostępnicie ten list na stronie, chociaż piszę nie po to, żeby szukać porady (zresztą może ktoś mi coś poradzi, co mam robić), a chcę się po prostu wyżalić. Jestem wściekła!

Ten rok miał być wyjątkowy. Rodzice po długich namowach zgodzili się puścić mnie ze znajomymi nad morze, mimo że nie mam jeszcze 18 lat, a w sierpniu mieliśmy lecieć do Egiptu.

Niestety przyszedł koronawirus i wszystko zniszczył! Ludzie na wyjazd się wykruszyli, a moi rodzice nic nie zarezerwowali. Teraz stwierdzili, że ceny są za wysokie i nigdzie nie lecimy. Nie chcą też się zgodzić na wakacje nad polskim morzem, także jedyną opcją są 2 miesiące u babci na wsi. TRAGEDIA! Kocham moją babcię, ale jestem już za duża, żeby siedzieć na 2 miesiące w dziurze zabitej dechami. Tam nawet jest problem z Internetem. No po prostu nie ma co robić.

Jestem zrozpaczona, to miały być wakacje życia, a będzie jakaś totalna klapa. Już bym wolała, żeby w ogóle nie było żadnego wolnego. Nie tak to sobie wyobrażałam”. Marika

Czytaj także: ,,Moja babcia ciągle porównuje mnie z kuzynką?

Sposoby na wakacyjną nudę
Źródło: Pinterest

4 KOMENTARZE

  1. Rozumiem Twoją złość. Ale myślę, że za jakiś czas minie i sytuacja się zmieni. A może zabierz do babci swoją przyjaciółkę? We dwie na pewno będziecie miały, co robić. Można przecież pojeździć na rowerze, pomóc babci przy obowiązkach domowych czy też poopalać się na słońcu. Uważam, że na wsi da się jakoś sobie zapewnić rozrywkę. Ale do tego potrzebne są dobre chęci

  2. Witaj! Zgadzam się z moją poprzedniczką. W tej chwili taki obrót spraw może wydawać się dla Ciebie tragedią. Ale wcale tak nie musi być. Na wsi też może być ciekawie. A może właśnie tam znajdziesz jakąś nową koleżankę bądź kolegę? Teraz sporo osób woli wypoczywać poza miastem. Na wsiach wolne działki zostają szybko wykupione i ludzie pojawiają się tam nąjczęściej latem. Więc może warto spytać babci czy takie sytuacje nie mają miejsca u niej? Jeśli lubisz czytać to czas spędzony z książką na świeżym powietrzu będzie przyjemnością. Możesz też rozwiązywać krzyżówki, wykreślanki. Zbieranie grzybów w pobliskim lesie też może okazać się ciekawym zajęciem, jak również możliwością do zarobienia własnych pieniędzy. Na pewno jesteś w stanie aktywnie zorganizować sobie czas. Pomyśl tylko, co lubisz robić. I myślę, że warto też w całej tej sytuacji poszukać plusów i nastawić się pozytywnie. Pozdrawiam Cię serdecznie i mimo wszystko życzę udanych wakacji, bo to jest możliwe. Wystarczy tylko uwierzyć 🙂

    • Cześć! Rozumiem że jesteś zła…i masz do tego pełne prawo…ale spróbuj znaleźć dobre strony tej sytuacji! Możesz zabrać kogoś ze sobą, tak jak to proponowały moje poprzedniczki, możesz też większość dni spędzić na opalaniu się oraz słuchaniu muzyki, czy czytaniu książek. Na wsi też można robić coś ciekawego! Zrób też coś z babcią! Nwm, ugotuj z nią obiad, lub pomóż jej nakryć do stołu. Najważniejsze jest, żebyś znalazła plusy i miała optymistyczne nastawienie! Nie wiem czy pomogłam, ale mam nadzieję że tak. Trzymaj się!

  3. Wakacje na wsi też mogą być fajne. Weź ze sobą książki, których nie miałaś czasu przeczytać, poproś babcię żeby nauczyła cię gotować. Teraz wydaje ci się że to tragedia, ale może być super. To zależy tylko od ciebie i twojego nastawienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj