Jak przestać jeść mięso?
Zdjęcie autorstwa Daria Shevtsova z Pexels

W tym wpisie przedstawimy Wam 3 proste sposoby na to, jak przestać jeść mięso.

Wegetarianizm jest coraz bardziej popularną dietą nie tylko czasową, ale także na całe życie. Wiele osób decyduje się ograniczyć spożycie mięsa lub całkowicie wyeliminować je z diety, na rzecz warzyw. Jeżeli i Wy chciałybyście żyć zdrowiej, to w dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, jak się do tego zabrać.

Jak przestać jeść mięso?

#1. Ograniczenie produktów pochodzenia mięsnego w diecie

Na początku najlepiej będzie jeśli ograniczycie mięso, a nie nagle przestaniecie je jeść w ogóle. Diametralne zmiany w Waszym odżywianiu mogą negatywnie wpłynąć na Wasze samopoczucie, dlatego lepiej jest działać stopniowo.

#2. Dowiedzenie się prawdy o przemyśle mięsnym

Najłatwiejszym sposobem jest czytanie składu na etykietach produktów mięsnych, na przykład parówkach czy szynkach i zwrócenie uwagi na zawartość konserwantów w każdym produkcie. Dodatkowo możecie zapoznać się z książkami i reportażami (np. ?Szokująca prawda o przemyśle mięsnym. Przeczytaj, o ile dasz radę! [+18]„), które dotyczą właśnie tego tematu lub obejrzeć film dokumentalny. Polecamy: ?Cała prawda o mięsie”, dostępny na cda, ?Cowspiracy ? tajemnica równowagi ekologicznej środowiska”, dostępny na Netflixie oraz ?Świński interes”, dostępny na YouTube.

#3. Wprowadzenie do diety produktów imitujących mięso

Obecnie takie produkty można dostać w większości supermarketów, ponieważ osób, które przestały jeść mięso, jest coraz więcej. Takie wyroby smakują niemal identycznie jak prawdziwe mięso, więc jest to dobra alternatywa dla wielu przyszłych wegetarian, ale także dla tych, którzy już nimi są.

Obecnie ludzie decydują się na dietę wegetariańską z wielu przyczyn, np. zdrowotnych czy kulturowych. Należy jednak przy tym pamiętać, aby nie dać zwariować i zachować zdrowy umiar.

Rezygnacja z mięsa wymaga także dostarczenia niektórych składników odżywczych wraz z innymi pokarmami lub przy pomocy tabletek. Chodzi między innymi o witaminę B12, D, K2, cynk, żelazo magnes i wapń.

Czytaj także: Odmiany wegetarianizmu

Jak przestać jeść mięso?
Zdjęcie autorstwa Daria Shevtsova z Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj