Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się, czy Twój związek jest ?normalny”? W tym wpisie przekonasz się, jak NIE powinna wyglądać relacja między dwojgiem ludzi.

Miłość bywa ślepa, a kiedy oddamy komuś swoje serce, może się okazać, że przeoczymy niepokojące sygnały, świadczące o tym, że nasz partner jest toksyczny. Bywa również i tak, że ignorujemy wszelkie znaki w nadziei, że partner się zmieni. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, po czym poznać, że Twój związek nie jest taki, jaki powinien być.

Jak NIE powinien wyglądać związek?

#1. Traktowanie z pogardą

Jeżeli czujesz się poniżana przez swojego chłopaka albo masz poczucie, że musisz zasłużyć sobie na jego miłość, to być może Wasz związek jest toksyczny.

#2. Wzajemne obelgi

W emocjach zdarza nam się powiedzieć coś, czego później żałujemy, ale jeśli jedno z Was odczuwa satysfakcję z obrażania drugiej osoby to znak, że w Waszej relacji nie wszystko jest w porządku.

#3. Kłamstwo

Jeżeli podejrzewasz (albo masz na to dowody), że Twój ukochany Cię okłamuje, to zdecydowanie powinniście ze sobą porozmawiać. Nie da się stworzyć szczęśliwego związku na kłamstwie, bo szczerość to podstawa zdrowej relacji.

#4. Chorobliwa zazdrość

Zazdrość może wynikać z niskiego poczucia własnej wartości i braku zaufania. Warto zastanowić się, z czego wynika i czy są ku niej jakiekolwiek podstawy. Z pewnością trzeba się postarać z nią walczyć, bo może doprowadzić do rozpadu związku.

Ebook: Wielka księga mistrzyni podrywu
Ebook: Wielka księga mistrzyni podrywu

#5. Przemoc fizyczna

Nic nie usprawiedliwia przemocy fizycznej i nigdy nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Jeżeli któreś z partnerów ponosi rękę na drugie (tak, przemoc może dotyczyć również mężczyzn), to taki związek powinno się jak najszybciej zakończyć.

#6. Przemoc psychiczna

Chociaż mogłoby się wydawać, że nie jest tak groźna, jak przemoc fizyczna, to potrafi równie mocno ranić, a pozostałe po niej ?blizny” goją się o wiele dłużej. Czasem zdarza się, że wynika z błędów komunikacyjnych, jednak nigdy nie powinna być lekceważona i należy jak najszybciej się z nią uporać.

#7. Egoizm

Związek, w którym każde z partnerów myśli tylko o sobie i w ogóle nie liczy się z uczuciami drugiej strony ma niewielkie szanse na przetrwanie. Pamiętaj, że miłość to stawianie dobra drugiej osoby ponad swoje własne.

#8. Uczucie osamotnienia

Niby jesteście razem, a Ty czujesz się jakbyś była singielką? Zdecydowanie tak nie powinno być. Poobserwuj swój związek, bo być może to tylko chwilowy problem, ale jeśli ten stan nie ulega zmianie, to może pora się rozstać.

Czytaj także: Po czym poznać, że nie jesteś gotowa na poważny związek?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj