Jak nie przytyć w Święta?
Źródło: Pinterest

Boisz się, że w te Święta znowu zjesz zbyt dużo, przez co będziesz się źle czuła? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak do tego NIE dopuścić.

Święta to moment, na który czekamy z niecierpliwością przez cały rok. Główne powodu to możliwość spotkania się z rodziną, prezenty, no i oczywiście pyszne jedzenie! Każdego roku stoły uginają się od smacznych potraw, a my wciąż jemy i jemy… Jak uniknąć uczucia przejedzenia i nieprzyjemnych dolegliwości, typu ból brzucha, zgaga? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie.

Jak nie przejeść się w Święta?

#1. Nakładaj na talerz małe porcje

Niby jest to oczywiste, a jednak często o tym zapominamy, kiedy spojrzymy na wszystkie pyszne potrawy, które chcemy spróbować. Staraj się brać po 1 kawałku, zamiast kilku, a w razie potrzeby nałożyć sobie dokładkę. Nie musisz obawiać się, że czegoś zabraknie – to się niemal nigdy nie zdarza 🙂

#2. Jedz powoli

Kolacja wigilijna to nie wyścigi. Im wolniej będziesz jadła, tym lepiej będziesz się czuła. Przede wszystkim dzięki temu zdążysz zjeść mniej, zanim do Twojego mózgu dotrze informacja, że jesteś już najedzona. Poza tym unikniesz namawiania na dokładkę, co zazwyczaj ma miejsce w przypadku pustego talerza.

#3. Często wstawaj od stołu

Złe samopoczucie wynika zazwyczaj z faktu, że jemy zbyt dużo, a ruszamy się zbyt mało, przez co nasze jelita nie dają rady. Aby do tego nie dopuścić i wspomóc nieco swój metabolizm staraj się jak najczęściej wstawać od stołu i przejść się do innego pokoju, choćby po to, aby odnieść brudny talerz do zlewu.

#4. Pij herbatki ziołowe

Herbaty ziołowe lub wspomagające trawienie powinny na stałe zagościć w Twoim świątecznym menu, jeżeli masz tendencje do przejadania się. Możesz sięgnąć po miętę, rumianek albo specjalne mieszanki, które pomagają w przypadku problemów trawiennych.

#5. W razie potrzeby sięgnij po leki

Chociaż w jedzeniu warto zachować umiar, to z drugiej strony święta nie są po to, aby wszystkiego sobie odmawiać. Jeżeli czujesz, że ubranie zaczyna Cię uwierać w okolicy brzucha, ale za nic w świecie nie chcesz rezygnować z jeszcze jednego kawałka sernika, to po prostu go zjedz 🙂 W razie potrzeby sięgnij po tabletkę na zgagę lub wzdęcia, ale raczej traktuj to jako ostateczne wyjście, kiedy inne metody zawiodą.

Polecamy: Najlepsze 20-minutowe treningi dla początkujących

Jak nie przytyć w Święta?
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj