Jak opanować napady głodu?
Pexels

Często miewasz napady głodu? W tym wpisie podpowiadamy, jak sobie z nimi poradzić!

Napady głodu mogą zdarzyć się każdemu. Kiedy jednak pojawiają się one kilka razy w miesiącu albo jeszcze częściej, powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Częste objadanie się może mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia fizycznego, psychicznego, a także dla naszego portfela. Poniżej podpowiadamy, jak zapanować nad napadami głodu.

Jak opanować napady głodu?

#1. Jedz posiłki regularnie

Napady głodu często dopadają nas wtedy, gdy jemy nieregularnie. Kiedy organizm odczuwa głód zwiększa się prawdopodobieństwo, że rzucimy się na jedzenie i zjemy zbyt dużo. Regularne spożywanie posiłków sprawia, że nie dopuszczamy do uczucia nieprzyjemnego ssania w żołądku.

#2. Noś przy sobie zdrową przekąskę

Kiedy tylko poczujesz, że zaczynasz być głodna, a do pory posiłku zostało jeszcze dużo czasu, sięgnij po zdrową przekąskę, typu owoc czy proteinowy batonik. Częste popijanie wody pomoże Ci zapanować nad napadami głosu.

#3. Rób badania regularnie

Częste napady głodu mogą świadczyć o niedoborze jakiś witamin lub mikroelementów. Aby postawić diagnozę wybierz się do lekarza rodzinnego po skierowanie na podstawowe badania. Warto robić je regularnie, co pozwoli nam szybko zareagować w razie potrzeby.

#4. Poszukaj pomocy u specjalisty

Napady głodu mogą mieć związek z zaburzeniami odżywiania. W takiej sytuacji konieczna może okazać się pomoc specjalisty. Pamiętaj, że wizyta u psychologa to żaden wstyd! Jego zadaniem jest Ci pomóc, dlatego nie rezygnuj z tej możliwości.

Czytaj także: Dlaczego powinnaś przemywać twarz tonikiem?

Jak opanować napady głodu?
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj