Jak optycznie powiększyć usta?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/AY2nAacA_BEj3AU9kxGu6NZi2cc3rKCwYdzpSbr2x-WIlU1AvuhVie4

Chciałabyś optycznie powiększyć usta, ale nie wiesz, jak to zrobić? W tym wpisie znajdziesz 4 triki, które Ci w tym pomogą.

Pełne usta to marzenie wielu nastolatek, niestety nie każda z nas może pochwalić się naturalnie wydatnymi wargami. Na szczęście za pomocą kilku makijażowych trików można sprawić, że usta będą wyglądały na większe. Sprawdź, jak osiągnąć ten efekt.

Jak optycznie powiększyć usta?

#1. Pamiętaj o nawilżeniu

Aby Twoje usta pięknie się prezentowały, powinny być zadbane, a więc dobrze nawilżone. Noś zawsze przy sobie pomadkę ochronną albo nawilżający balsam w sztyfcie, aby móc szybko poskromić suche skórki.

#2. Użyj konturówki

Najlepszym sposobem na to, aby optycznie powiększyć usta, jest obrysowanie ich konturówką w odcieniu maksymalnie zbliżonym do koloru skóry Twojej twarzy. Jednocześnie odcień kredki powinien być też nieco ciemniejszy od naturalnego koloru Twoich ust. Różnica powinna być subtelna, aby efekt końcowy nie wyglądał tandetnie.

Jak obrysować usta konturówką?

Przede wszystkim musisz uważać, aby podczas rysowania za bardzo nie wyjść poza kontur ust. W tym wypadku każdy milimetr ma ogromne znaczenie. Najlepiej przećwicz to w wolnej chwili. Pamiętaj, aby delikatnie rozetrzeć kredkę palcem – w przeciwnym razie możesz uzyskać sztuczny efekt.

#3. Sięgnij po białą kredkę

Biała kredka nie tylko pomoże Ci optycznie powiększyć usta, ale także sprawi, że będziesz mogła nadać im pożądany kształt. Jeżeli zależy Ci jedynie na efekcie powiększenia, przy pomocy kredki rozjaśnij łuk kupidyna, czyli punkt znajdujący się nad górną wargą. Jeżeli z kolei zależy Ci na konturowaniu, obrysuj usta dookoła i rozetrzyj kredkę w taki sposób, aby stała się ona prawie niewidoczna.

#5. Najważniejszy punkt, czyli pomadka

Od pomadki zależy bardzo wiele. Aby optycznie powiększyć swoje usta, powinnaś mieć w zanadrzu dwa zbliżone do siebie odcienie szminek – jeden jaśniejszy, a drugi ciemniejszy. Kolor jaśniejszy nałóż w miejscu, które chcesz uwypuklić, czyli na środek ust, natomiast na pozostały obszar nałóż kolor ciemniejszy. Dla podkreślenia efektu możesz na sam koniec nałożyć na usta przezroczysty błyszczyk, który nada ustom objętości.

Polecamy: Jak optycznie powiększyć oczy?

Jak optycznie powiększyć usta?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/Adq7fvTyuV5qJj-bvlr8SzDYZDnNlE6y4Ooun-9p5fVD8cccudPS5xA/

1 KOMENTARZ

  1. Laska na drugim foto ma mega usta, ale to nie od malowania ? Wiadomo, że makijaż może trochę pomóc, ale nic nie zastąpi kwasu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj