Jak poderwać chłopaka będąc nieśmiałą
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/775815473294550121

Chciałabyś poderwać chłopaka, ale jesteś nieśmiała? W tym wpisie znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci się przełamać.

Nieśmiali nie mają w życiu lekko. Zrobiliby wiele, aby nie rzucać się w oczy i nie być narażonym na pośmiewisko, a z drugiej strony chcą przecież żyć normalnie, mieć znajomych oraz odnaleźć drugą połówkę. Nieśmiałość może przejawiać się na różne sposoby. Być może wśród swoich znajomych jesteś wygadana, a stresuje Cię jedynie kontakt z obcymi? A może problemem jest jedynie płeć przeciwna? Bez względu na to, w jakich sytuacjach objawia się Twoja nieśmiałość i co jest jej przyczyną, skoro czytasz ten wpis, to oznacza, że chciałabyś poderwać chłopaka, ale wstydzisz się zrobić pierwszy krok. Poniżej przygotowałyśmy dla Ciebie kilka wskazówek, jak to zrobić.

Jak poderwać chłopaka będąc nieśmiałą?

#1. Zastosuj zasadę małych kroczków

Nie oszukuj się, że od razu uda Ci się zostać mistrzynią podrywu. Na to potrzeba czasu i odwagi. Nie porywaj się od razu z motyką na słońce, bo możesz się sparzyć. Lepiej zastosuj zasadę małych kroczków, aby pokonać swoją nieśmiałość. Zacznij od prostych rzeczy ? podejdź do kogoś nieznajomego na przystanku i zapytaj o godzinę albo o drogę. Później, gdy oswoisz się z tym zadaniem (najlepiej powtórz to kilka razy) idź do drogerii i poproś ekspedientkę o poradę. To było łatwe? W takim razie spróbuj uśmiechnąć się do jakiegoś przystojniaka z autobusu ?

#2. Ćwicz przed lustrem

Pamiętaj, że trening czyni mistrza! Stań przed lustrem i wyobraź sobie sytuację, w której rozmawiasz z chłopakiem. Wymawiaj na głos zdania, żeby poobserwować swoją mimikę. Spróbuj się też uśmiechnąć. Na początku to wszystko może Ci się wydać strasznie sztuczne, ale uwierz, że z czasem będzie lepiej.

10 sposobów na poderwanie chłopaka Twoich marzeń

#3. Nawiąż kontakt z chłopakiem

Pewnie wydaje Ci się to niemożliwe, ale spokojnie. Są na to sposoby 🙂 Będzie Ci o wiele łatwiej poderwać chłopaka, jeśli będziecie się znali. Znajdź pretekst do rozpoczęcia rozmowy lub poproś o pomoc przyjaciółkę. Razem z pewnością coś wymyślicie. Możesz też spróbować nawiązać kontakt przez internet. To najczęściej wybierany sposób przez nieśmiałe osoby.

#4. Zacznij znajomość przez internet

Jak już wspominałyśmy internet jest jednym z częściej wybieranych przez osoby nieśmiałe kanałów komunikacji. Nic dziwnego, w końcu unikamy spotkania twarzą w twarz z drugą osobą. Spróbuj nawiązać z chłopakiem kontakt przez Facebooka lub Instagrama. Z pewnością łatwiej będzie Ci rozmawiać w ten sposób niż w cztery oczy.

#5. Przestań wszystko analizować

Osoby nieśmiałe często przejmują się wszystkim zbyt mocno i to je blokuje. Analizują swoje zachowanie, zastanawiają się, co mogły zrobić inaczej… Próbując za wszelką cenę nie popełnić żadnego błędu i nie zrobić czegoś głupiego? paradoksalnie zwiększasz swoje szanse, że tak się właśnie stanie! Czasami lepiej jest zrobić coś spontanicznie, dlatego przestań wszystko analizować i zacznij po prostu żyć 🙂

Czytaj także: Cechy charakteru, dzięki którym zdobędziesz chłopaka

Jak poderwać chłopaka będąc nieśmiałą
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/442478732137301249/

10 sposobów na poderwanie chłopaka Twoich marzeń

3 KOMENTARZE

  1. Mój problem jest taki że jak jestem ze znajomymi to jestem taka chop do przodu mogło by się wydawać że „towarzyska” Przychodzi ktoś nowy i zachowuję się jak by mnie nie było Jestem wtedy cicha, spokojna

  2. A kto powiedział, że nie można być nieśmiałą osobą…? Od razu autor narzuca etykietkę! – że być nieśmiałym, to nie jest fajne. Ale nie autora artykułu wina. Bo otoczenie kształtuje nasze postrzeganie.
    Ale chodźmy dalej… Okazuje się, że osoby nieśmiałe i śmiałe dużo się nie różnią. Psycholog P. Zimbardo robił badania na temat nieśmiałości. Okazuje się, że tzw. osoby nieśmiałe po prostu postrzega tą cechę negatywnie. Wszyscy czasem poczujemy się nieśmiało. Problem pojawia się gdy ktoś zaczyna nam przyczepiac etykietę, i sami do tak interpretujemy. Później powtarzamy to jak mantrę… I tak zostaje.
    Jeśli nie chcemy zrobić pierwszego kroku, to czemu od razu myśl, że to źle, że jesteśmy nieśmiali…? A może to system obronny…? Taka zdrowa ostrożność.
    Te rady opisane powyżej, nie sa potrzebne. Nie dajcie się zwariować przez otaczające etykiety, presje opini społecznej, znajomych…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj