Źródło: Pinterest

Czujesz, że zakochałaś się w swojej przyjaciółce? Sprawdź, jak możesz jej o tym powiedzieć!

Wyznanie miłości drugiej osobie często nie jest proste. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej w momencie, kiedy chodzi o osobę tej samej płci. Czy jednak oznacza to, że lepiej ukrywać swoje uczucia? Zdecydowanie nie! W tym wpisie podpowiadamy, jak wyznać przyjaciółce, że się w niej zakochałaś.

Jak powiedzieć przyjaciółce, że się w niej zakochałaś?

Zanim zdecydujesz się na szczerą rozmowę ze swoją przyjaciółką, musisz wiedzieć, jakie podejmujesz ryzyko. Wyjawienie swojego uczucia grozi zakończeniem Waszej znajomości. Niestety Twoja przyjaciółka może nie być w stanie powrócić do ,,normalności” po Twoim wyznaniu. Musisz być na to przygotowana.

#1. Upewnij się, co do swoich uczuć

Zanim zdecydujesz się na rozmowę, powinnaś być w 100% pewna swoich uczuć. Czy to na pewno miłość, czy może jedynie zauroczenie? Zastanów się, jak długo to trwa, ile Was łączy i czy żadne okoliczności nie zmieniłyby tego, co czujesz.

#2. Spróbuj się lekko zdystansować

Prawdopodobnie, do tej pory byłaś na każde jej zawołanie. W końcu darzysz ją uczuciem, więc chcesz dla niej jak najlepiej. W tej sytuacji ona jest przyzwyczajona do tego, że zawsze jesteś i będziesz. Powinna jednak poczuć, że wcale tak nie musi być. Z drugiej strony dystansując się, Ty również nieco oswoisz się z tym, że Wasze stosunki mogą ulec ochłodzeniu.

#3. Zacznij od delikatnego wprowadzenia

Zanim wyznasz przyjaciółce, że ją kochasz, spróbuj subtelnie wprowadzić ją w sytuację. Prawdopodobnie łatwiej będzie jej przyjąć informację o tym, że ją kochasz, kiedy będzie wiedziała, że w kręgu Twoich zainteresowań są kobiety. Jeżeli nigdy nie rozmawiałyście na ten temat, zacznij od wyznania, że podobają Ci się dziewczyny. Kto wie, może ona wyzna Tobie to samo?

Co zrobić, jeśli jej nie podobają się kobiety?

Takie delikatne wprowadzenie Twojej przyjaciółki w temat jest ważne z jeszcze jednego powodu. Pomoże Ci to realnie określić swoje szanse na powodzenie. Jeśli przyjaciółka powie Ci, że nie podobają jej się kobiety, będziesz wiedziała, że szanse na związek z nią są niemal zerowe. Czy wtedy warto wyznawać jej miłość? Na to pytanie musisz sobie sama odpowiedzieć, ale trwanie przy kimś, kto nie odwzajemnia Twoich uczuć, będzie niezwykle bolesne. Czasami najlepszym wyjściem jest zerwanie znajomości, jednak wtedy warto podać drugiej osobie powód takiej decyzji.

#4. Bądź szczera

Nadal chcesz powiedzieć przyjaciółce, że się w niej zakochałaś? Wspaniale! Podczas tej trudnej rozmowy, postaw na szczerość. Nie owijaj w bawełnę, tylko wyznaj, co czujesz. Podkreśl, że nie wywierasz na niej presji i daj jej czas do namysłu (o ile tego potrzebuje). Powiedz, że zdajesz sobie sprawę z tego, że to może być koniec Waszej znajomości, jednak nie możesz dłużej oszukiwać siebie, ani jej.

Zakochałaś się w swojej przyjaciółce? Daj nam znać, jak potoczyły się Wasze losy!

Czytaj także: ,,Zakochałam się w mojej przyjaciółce?

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj