listy
Źródła: https://favim.com/image/163613 || https://www.pinterest.es/pin/461478293037020941 || https://favim.com/image/7266113

Kornelia zakochała się w swojej najlepszej przyjaciółce i nie wie, czy powinna jej o tym powiedzieć. Co byście jej poradziły?

,,Zakochałam się w mojej przyjaciółce”

,,Droga Redakcjo, a właściwie to Drogie Czytelniczki, bo potrzebuję porady moich rówieśniczek.

Mam problem, bo wydaje mi się, że zakochałam się w mojej najlepszej przyjaciółce, Agacie. W sumie to nigdy nie zauważyłam, żeby podobały mi się dziewczyny, ale na chłopców też nie zwracałam uwagi. Myślałam, że to dlatego, że po prostu nie poznałam żadnego fajnego, ale teraz to sama nie wiem.

Z Agatą znamy się od trzech lat, ale dopiero ostatnio poczułam coś dziwnego. Uwielbiam z nią przebywać i uważam, że jest mega śliczna. Jak mnie przytula to mam motyle w brzuchu! Często zastanawiam się jakby to było ją pocałować… Nie wiem czy powinnam jej o tym powiedzieć? Poradźcie mi, proszę! Czuję, że już dłużej nie dam rady tego w sobie dusić, ale boję się, że ją stracę, bo ona pewnie nie odwzajemnia moich uczuć”.
Kornelia, 15 lat.

listy
Źródła: https://favim.com/image/163613 || pinterest.es/pin/461478293037020941 || https://favim.com/image/7266113

13 KOMENTARZE

 1. Hmmm… Nie wiem jak ci poradzi żeby nie robić ci wody w mózgu…. Najpierw sprawdź jak postrzega osoby LGBT i czy przede wszystkim nie jest w kimś innym zakochana ??? Na początku po prostu obserwuj i normalnie się zachowuj w końcu to twoja przyjaciółka i podejrzewam że spędzasz z nią dużo czasu 🙂 Nie mów o niczym za szybko bo to może się skończyć jagby to powiedzieć dziwnie??? Jeżeli jest twoją najlepszą przyjaciółką oczywiście nie powinna cię wyśmiać ale…. Trudno mi to wytłumaczyć…. Pamiętaj żeby nie chować swych uczuć zbyt długo bo inaczej to nie będzie zdrowe psychologicznie dla ciebie a ni dla innych osób. Może to tylko zauroczenie?? Trudno mi to wytłumaczyć bo sama… sama… Czasami sobie myślę jak to by było jakby pocałować się z jakąś dziewczyną ? Ja z moją przyjaciółką znamy się od pierwszej klasy i umówmy się że łączy nas duży więź…. Ale mam tendencję do zauroczywania się w chłopakach….

 2. Hej mam taki morzna powiedzieć problem…
  Zakochałam się w mojej najlepszej przyjaciółce ale ciągle wydaje mi się że ona w mnie nie…
  Powiedziałam jej to i wysyłamy do siebie różne serduszka itp. ale ciągle wydaje mi się że ona robi to tylko i wyłącznie na żarty… Czy mam się jej spytać że mi się tak wydaje? Proszę pomurzcie niewiem co zrobić!

 3. Też tak miałam 🙂 zawsze podobał mi się przyjaciel z ławki ale gdy w 3klasie poznałam Zuzie zaprzyjaźniłyśmy się i jakoś to poszło teraz chodzimy do 7 po jakimś czasie powiedziałam jej to z trudem gdzieś w parku a ona pocałowała mnie i nie w policzek to było piękne uczucie poczułam że wreszcie ten strach że mnie wyszedł polecam to powiedzieć 🙂 ale najpierw sprawdź czy jest homo czy hetero

 4. Ja podczas jednej z imprez pocałowałam się z moją koleżanką i od czasu do czasu się całujemy, piszemy do siebie jakieś słodkie słówka itd. Powiedz jej to!

  • Też tak miałam 🙂 zawsze podobał mi się przyjaciel z ławki ale gdy w 3klasie poznałam Zuzie zaprzyjaźniłyśmy się i jakoś to poszło teraz chodzimy do 7 po jakimś czasie powiedziałam jej to z trudem gdzieś w parku a ona pocałowała mnie i nie w policzek to było piękne uczucie poczułam że wreszcie ten strach że mnie wyszedł polecam to powiedzieć 🙂

 5. Sama miałam taką sytuację, powiedziałam jej to, a ona po tym wyznaniu przytuliła mnie i pocałowała w policzek. To ja jestem tą mniej śmiałą, a ona tak po prostu zaczęła mnie całować, to było tak piękne uczucie, że ktokolwiek odwzajemnia moją miłość. Na koniec powiedziała mi, że ona też mnie kocha..bałam się, ale warto było .

 6. Moim zdaniem powinnaś powiedzieć . Nie widze potrzeby trzymania swoich uczuć w środku 🙂 Tylko musisz dobrze to rozegrać żeby jej nie wystraszyć . Jeżeli wasza przyjaźń jest prawdziwa to powinna to zrozumieć . Aczkolwiek dobrze się zastanów czy Twoje uczucia są prawdziwe .

 7. Jeśli ona jest hetero, to nie mów. Będzie się źle czuła w twoim towarzystwie, wiec jesli zależy ci na niej i przyjazni, zachowaj to dla siebie.

 8. Zgadzam się. Też bym na razie jej nie mówiła. Najpierw upewnij się czy tobie na pewno podobają się dziewczyny czy jest to tylko przejściowe. Postaraj się również dowiedzieć czy jej podobają się dziewczyny. Jeśli tak będzie Ci łatwiej a jeśli nie i nadal będziesz to czuła to postaraj się z nią porozmawiać. Tylko tak na spokojnie żeby jej nie wystraczyć. Wytłumacz jej ze zależy ci na waszej przyjaźni. Powodzenia ?

 9. Ja na razie bym jej o tym nie mówiła. Ona może się przestraszyć, więc jeśli zależy Ci na tej przyjaźni, na razie nie zdradzaj się z tymi uczuciami do niej. Nie możesz być też pewna, że ona nic nie czuje. Ty ukrywasz swoje uczucia, być może ona ukrywa też swoje. Jednak pamiętaj, że ta fascynacja może być przejściowa i wcale nie oznacza, że jesteś lesbijką czy bi – podczas dojrzewania taka fascynacja osobami tej samej płci, która przypomina zakochanie, zdarza się niektórym osobom. To powinno minąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj