W tym wpisie znajdziesz skuteczne sposoby na to, aby przestać się garbić. Sprawdź koniecznie!

Garbienie się to problem, który dotyczy wielu nastolatek. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy sposoby na poprawę Twojej postawy.

Jak przestać się garbić?

Jakie są negatywne skutki garbienia się?

Przede wszystkim prowadzi do skrzywienia kręgosłupa, a w konsekwencji do bólu pleców, ale wpływa również na to, jak odbierają nas inni. Zgarbiony = niepewny siebie, słaby, uległy, mniej atrakcyjny.

Garbiąc się, wydajesz się niższa, Twoje piersi mniejsze, a brzuch większy. Pamiętaj o tym!

Jak przestać się garbić?

Przede wszystkim musisz tego bardzo chcieć, czyli mieć dużą motywację. To pierwszy krok do sukcesu.

Ćwicz. To najlepszy sposób, żeby wzmocnić mięśnie pleców oraz brzucha i przestać się garbić.

Zamontuj w pokoju drążek do rozciągania pleców. Podciąganie na drążku jest jednym z najbardziej skutecznych ćwiczeń na wzmocnienie pleców, a więc i wyprostowanie kręgosłupa.

Kup pajączka. To urządzenie, które ma wbudowany sygnalizator dźwiękowy. Za każdym razem, gdy zaczniesz się garbić, będzie piszczał, dzięki czemu wyrobisz sobie nawyk, aby pamiętać o prostowaniu się.

Kontroluj się przez cały czas. Staraj się cały czas pamiętać o tym, żeby prostować plecy. Przydatne mogą okazać się karteczki, które możesz położyć w miejscach, gdzie często przebywasz, np. przy komputerze, na lustrze w łazience lub lodówce. Warto też poprosić o pomoc rodzinę – oni także mogą Ci przypominać o tym, żeby się nie garbić, gdy tylko zauważą, że to robisz.

Co jeszcze może pomóc?

Odpowiedni fotel – jeśli dużo czasu spędzasz przed komputerem, warto zadbać o odpowiednie siedzenie. Najlepszy będzie fotel, który ma wyprofilowane oparcie i podłokietniki, a także podgłówek.

Aktywny wypoczynek – staraj się jak najwięcej spacerować, a jeśli masz możliwość, to zapisz się na basen.

Ćwiczenia na piłce rehabilitacyjnej – pomagają one utrzymać napięcie mięśni, dzięki czemu siedzisz prosto.

Zbilansowana dieta – to klucz do mocnych kości, dlatego zadbaj o to, by w Twoim jadłospisie nie zabrakło produktów bogatych w witaminę D, nabiału i białka.

Specjalna poduszka pod lędźwie – zapewnia ona prawidłową postawę, jeśli nie masz dobrego fotela. Możesz również kupić profilowaną poduszkę pod głowę, która umożliwi Ci zachowanie prawidłowej postawy ciała podczas snu.

Czytaj także: Ćwiczenia przy biurku

Jak przestać się garbić?Źródło zdjęć: http://weheartit.com | Pexels

4 KOMENTARZE

  1. Możecie zrobić artykuł jak przestać obgryzać paznokcie?? Próbowałam już chyba wszystkiego i nic…. raz udało mi się nawet trochę, ale po kilku dniach zapuszczania znikły w kilka minut :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj