Skuteczne sposoby, jak przestać się garbić. Sprawdź koniecznie!

Jakie są negatywne skutki garbienia się? Przede wszystkim prowadzi do skrzywienia kręgosłupa, a w konsekwencji do bólu pleców, ale wpływa również na to, jak odbierają nas inni. Zgarbiony = niepewny siebie, słaby, uległy, mniej atrakcyjny.

Garbiąc się, wydajesz się niższa, Twoje piersi mniejsze, a brzuch większy. Pamiętaj o tym!

Jak przestać się garbić? Przede wszystkim musisz tego bardzo chcieć, czyli mieć dużą motywację. To pierwszy krok do sukcesu.

Ćwicz. To najlepszy sposób, żeby wzmocnić mięśnie pleców oraz brzucha i przestać się garbić.

Zamontuj w pokoju drążek do rozciągania pleców. Podciąganie na drążku jest jednym z najbardziej skutecznych ćwiczeń na wzmocnienie pleców, a więc i wyprostowanie kręgosłupa.

Kup pajączka. To urządzenie, które ma wbudowany sygnalizator dźwiękowy. Za każdym razem, gdy zaczniesz się garbić, będzie piszczał, dzięki czemu wyrobisz sobie nawyk, aby pamiętać o prostowaniu się.

Kontroluj się przez cały czas. Staraj się cały czas pamiętać o tym, żeby prostować plecy. Przydatne mogą okazać się karteczki, które możesz położyć w miejscach, gdzie często przebywasz, np. przy komputerze, na lustrze w łazience lub lodówce. Warto też poprosić o pomoc rodzinę – oni także mogą Ci przypominać o tym, żeby się nie garbić, gdy tylko zauważą, że to robisz.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

3 KOMENTARZE

  1. Możecie zrobić artykuł jak przestać obgryzać paznokcie?? Próbowałam już chyba wszystkiego i nic…. raz udało mi się nawet trochę, ale po kilku dniach zapuszczania znikły w kilka minut :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here