Źródło: Pinterest

Często zdarza Ci się kłócić z chłopakiem? W tym wpisie podpowiadamy, jak dogadać się ze swoją drugą połówką.

Konflikty pojawiają się w każdym związku, jednak najważniejsza jest umiejętność ich szybkiego zażegnania. Z tego wpisu dowiesz się, co robić, aby dogadać się ze swoją drugą połówką.

Jak się dogadać z drugą połówką?

#1. Słuchaj, co on mówi

Wiele nieporozumień wynika z faktu, że nie słuchamy tego, co mówi do nas druga osoba. Docierają do nas słowa, ale już niekoniecznie sens wypowiedzi. Czasem problem stanowi nasza błędna interpretacja. Aby dogadywać się z ukochaną osobą, czasem wystarczy po prostu posłuchać, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, dopytać, co ma na myśli.

#2. Spójrz na sytuację jego oczami

Czasami dobrze jest wejść w buty tej drugiej osoby. Zdarza się, że dopiero kiedy postawimy się na miejscu partnera, zaczynamy rozumieć jego postępowanie. To może być bardzo pomocne, zwłaszcza w przypadku konfliktów.

#3. Rozmawiaj

Rozmowa (szczególnie ta na trudne tematy) jest bardzo ważnym elementem związku. Jeśli zamiast zamiatać problemy pod dywan, będziecie je omawiać, będzie Wam znacznie łatwiej się dogadać.

#4. Schowaj czasem dumę do kieszeni

Pamiętaj, że gracie do jednej bramki. Warto więc czasem schować dumę do kieszeni i wyjść z inicjatywą pogodzenia się. Uwierz, że korona Ci z głowy od tego nie spadnie, a możesz zrobić wiele dobrego dla Waszego związku. Oczywiście to powinno działać w obie strony – każde z Was powinno nauczyć się odpuszczać.

#5. Opanuj sztukę kompromisu

Umiejętność pójścia na kompromis jest niezwykle przydatna, szczególnie kiedy jesteśmy w związku. Kiedy każde z Was ma odmienne zdanie na jakiś temat, musicie umieć znaleźć rozwiązanie, które usatysfakcjonuje Was oboje, choćby w małym stopniu.

A Ty, bez problemu dogadujesz się ze swoją drugą połówką, czy sprawia Wam to trudność? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Pieniądze w związku ? jak to ugryźć?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj