Źródło: Pinterest

Poznaj 6 najczęściej popełnianych błędów, przez które ciężko jest schudnąć.

Próbujesz schudnąć, ale z marnym skutkiem? Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z poniższych błędów!

6 błędów, które utrudniają schudnięcie

#1. Zbyt szybkie jedzenie

Często jadasz w pośpiechu? A może swoją uwagę skupiasz na telewizji bądź telefonie? Te z pozoru błahostki mogą znacznie utrudnić schudnięcie. Kiedy w pośpiechu pochłaniamy jedzenie, możemy łatwo przeoczyć moment, kiedy jesteśmy już syte. Podobnie wtedy, gdy skupiamy się na czymś innym. W efekcie jemy za dużo. Zwolnij i pamiętaj o dokładnym przeżuwaniu każdego kęsa!

#2. Za duże porcje

To bardzo często popełniany błąd. Nakładasz na talerz dużą porcję, a potem zmuszasz się, aby ją zjeść, bo przecież nie będziesz wyrzucać jedzenia. Ten problem rozwiążesz bardzo łatwo. Wystarczy, że nałożysz sobie posiłek na mniejszy talerz. W razie potrzeby zawsze możesz wziąć dokładkę, ale jeśli będziesz jeść wolno, raczej nie będziesz musiała tego robić.

#3. Kaloryczne przekąski

Nie ma nic złego w sięganiu po przekąski, pod warunkiem, że kontrolujesz ich kaloryczność. Nie musisz skrzętnie zapisywać każdej przyjętej kalorii, ale ważne, abyś chociaż mniej-więcej zdawała sobie sprawę z tego, ile już zjadłaś w danym dniu.

#4. Brak ruchu

Dieta ma kluczowe znaczenie w kwestii odchudzania, jednak ruch także jest ważny. Spróbuj znaleźć aktywność fizyczną, która najbardziej Ci odpowiada, a będzie Ci znacznie łatwiej zmobilizować się do wstania z kanapy. Pamiętaj, że treningi nie muszą być intensywne – ważne, żebyś wykonywała je systematycznie.

#5. Zbyt dużo owoców

Owoce to oczywiście o wiele lepszy wybór niż słodycze. Niestety mogą być one zgubne, szczególnie jeśli sięgamy po nie zbyt często. Najmniej cukru zawierają: truskawki, maliny, borówki, porzeczki, jabłka, wiśnie i cytrusy. Z kolei najwięcej: winogrona, figi, gruszki, banany oraz mango, dlatego jedz je rozważnie.

#6. Cukier ukryty

Z pozoru unikasz słodyczy, a waga wciąż stoi w miejscu? Być może nieświadomie dostarczasz organizmowi cukier wraz z produktami, które na pozór go nie zawierają? Soki z kartonika, smakowe wody, gotowe owsianki, jogurty owocowe, a nawet te naturalne to tylko kilka przykładów. Sięgając po nie, zawsze czytaj składy.

Czytaj także: Proste ćwiczenia na wiosnę i lato

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj