Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz przydatne wskazówki, które pomogą Ci się odnaleźć w nowym towarzystwie.

Wiele osób czuje się niepewnie, kiedy nagle znajdują się wśród obcych ludzi. Jeżeli Ty również masz z tym problem, to poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci się odnaleźć.

Jak odnaleźć się w nowym towarzystwie?

#1. Przedstaw się

Kiedy nagle znajdujesz się w grupie nieznanych Ci osób, dobrze byłoby zrobić coś, aby przełamać lody i bliżej się poznać. Najprościej więc, jeśli zaczniesz od przedstawienia się.

#2. Zadaj jakieś pytanie

Aby rozpocząć z kimś rozmowę warto wpierw się przedstawić, a następnie zadać jakieś pytanie. Możesz zastanowić się nad nim wcześniej, aby nie musieć na szybko wymyślać tematu, który poruszysz.

#3. Podejdź do jednej osoby

W dużej grupie najczęściej można znaleźć kogoś, kto stoi nieco z boku. O wiele łatwiej będzie Ci zacząć rozmowę z jedną czy dwoma osobami, niż z kilkoma naraz. Poczujesz się znacznie pewniej, kiedy już uda Ci się z kimś złapać kontakt.

#4. Bądź sobą

Nie staraj się udawać kogoś, kim nie jesteś. To na dłuższą metę nigdy się nie udaje. Po pierwsze nie będziesz czuła się swobodnie i cały czas będziesz musiała się pilnować, aby nie popełnić jakiegoś błędu. Po drugie inni wyczują to, że jesteś spięta, przez co mniej chętnie będą z Tobą rozmawiać.

#5. Pamiętaj o uśmiechu

Uśmiech ma ogromną moc i wpływa na to, jak postrzegamy drugiego człowieka. Z pewnością wolałabyś, aby inni odbierali Cię jako miłą i pozytywną osobę, a nie poważną czy smutną. Uśmiech zadziała na Twoją korzyść, więc nie zapominaj o nim!

#6. Nie rób niczego na siłę

Choćbyś nie wiadomo jak bardzo się starała, to sama niewiele zdziałasz. Nowe towarzystwo również musi chcieć Cię poznać i ,,wpuścić” do swojego grona. Jeżeli nie widzisz z ich strony chęci, to oczywiście podejmij próbę, ale nie rób niczego na siłę. To ich strata, że nie przekonają się, jaką fajną osobą jesteś.

Czytaj także: Co zrobić, kiedy ktoś Cię ghostuje?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj