Jak się pozbyć włosów na nogach

Chcesz się pozbyć włosów na nogach, ale nie masz pod ręką maszynki ani golarki? W tym wpisie znajdziesz najlepsze domowe sposoby na golenie nóg!

Szybko odrastające włosy na nogach to zmora większości dziewczyn. Jeżeli nie stać nas na depilację laserową, to nie pozostaje nam nic innego jak zaakceptować je i golić. W tym wpisie przedstawiamy domowe sposoby na golenie nóg, które są dobrą alternatywą dla maszynek jednorazowych oraz golarek.

Jak się pozbyć włosów na nogach?

Poniżej przedstawiamy 3 najlepsze sposoby na pozbycie się owłosienia z nóg. Wszystkie zabiegi wykonasz w domowym zaciszu.

#1. Krem

Krem do depilacji ma jedną, podstawową zaletę – nie powoduje podrażnień. Zabieg jest niestety dość czasochłonny, a dzień przed jego wykonaniem należy zrobić próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry, ale z powodzeniem może być alternatywą dla maszynki czy golarki. Stosowanie kremu jest banalnie proste – wystarczy nałożyć go na owłosione miejsce, odczekać odpowiednią ilość czasu i usunąć go za pomocą szpatułki. W przypadku krótkich włosków krem działa skutecznej niż depilator.

#2. Plastry z woskiem

Depilacja włosów za pomocą plastrów z woskiem jest dość bolesna, za to efekty utrzymują się dłużej niż w przypadku kremu. Włoski są wyrywane wraz z cebulkami, dlatego ich odrastanie trwa dłużej, a my możemy cieszyć się gładkimi nogami. Wadą tej metody jest fakt, że aby skuteczność była większa, włoski powinny mieć długość około 1 centymetra.

#3. Pasta cukrowa

Działanie pasty cukrowej jest podobne do wosku, jednak różnica polega na tym, że pasta nie przykleja się do skóry, a jedynie do włosków, co w znacznym stopniu zmniejsza ból. Osoby stosujące tę metodę regularnie twierdzą, że z czasem włosów wyrasta coraz mniej, a nawet że można się ich pozbyć całkowicie z niektórych części ciała.

Polecamy: Depilacja pastą cukrową ? sprawdź, czy warto!

Jak się pozbyć włosów na nogach

Źródło zdjęć: Pinterest

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj