Źródło: Pinterest

Poznaj pięć sygnałów świadczących o chorobliwej zazdrości Twojego chłopaka!

Każda z nas marzy o szarmanckim, opiekuńczym i przystojnym chłopaku. Co jednak zrobić, kiedy nasz ukochany kocha za bardzo? Zazdrość jest dobra, ale tylko, kiedy mamy nad nią kontrolę – zbyt wybujała może spowodować, że nasz związek stanie się toksyczny. Poniżej znajdziesz 5 sygnałów świadczących o tym, że Twój chłopak jest chorobliwie zazdrosny.

#1. Ciągłe telefony i kilka wiadomości tekstowych na godzinę to znak, że partner chce Cię kontrolować. Ostrzeżeniem może być także ciągle zadawane pytanie: „z kim rozmawiałaś?”. Jest jeszcze gorzej, kiedy ukochany czyta Twoje smsy.

#2. Jeśli partner na każde Twoje wyjście ze znajomymi reaguje złością i jest podejrzliwy, zastanów się, czy to na pewno właściwa osoba dla Ciebie. Masz prawo spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi i nie powinnaś z tego powodu odczuwać wyrzutów sumienia.

#3. Objawem chorobliwej zazdrości mogą być też podejrzenia o zdradę i pytania o byłych chłopaków. Osobom, które mają problem z zazdrością, często brakuje pewności siebie i na siłę próbują udowodnić swojemu partnerowi niewierność.

#4. Chłopak często wywołuje u Ciebie poczucie winy? W ten sposób chce Cię coraz bardziej uzależniać od siebie i przejmować nad Tobą kontrolę. To dość częste zjawisko, że osoba chorobliwie zazdrosna próbuje wmówić partnerowi, że to jego zachowanie jest niewłaściwe.

#5. Innymi sygnałami są pretensje i okazywana złość, gdy rozmawiasz z innymi mężczyznami. W ekstremalnych przypadkach może to dotyczyć nawet rozmów z dalszymi członkami rodziny (np. z kuzynem).

Czytaj także: Czy można kogoś kochać za bardzo?

Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj