Lato to okres odpoczynku i dobrej zabawy. W słoneczne dni chętniej organizujemy domówki. Ale jak to zrobić? Nie martw się! W tym znajdziesz przydatne wskazówki.

Masz ,,wolną chatę” i postanowiłaś zorganizować imprezę? Świetny pomysł! Zanim jednak przystąpisz do działania, przeczytaj kilka wskazówek od nas. Ułatwią Ci one zadanie i sprawią, że Twoja domówka zapadnie wszystkim w pamięci na długo!

Jak zorganizować imprezę w domu?

Pamiętaj o uzyskaniu zgody od rodziców

Warto zapytać rodziców o pozwolenie, chyba że mieszkasz sama. Ich zdanie może być bardzo ważne. Jeżeli zrobisz to bez ich wiedzy, np. podczas ich wakacyjnego wypoczynku, mogą być naprawdę źli! Stracą też do Ciebie zaufanie. W życiu wszystko jest możliwe, więc jeśli wróciliby do domu wcześniej, miałabyś spore kłopoty. Jeśli masz dobre relacje z sąsiadami, to możesz ich uprzedzić, że zamierzasz zorganizować imprezę – dzięki temu nikt nie powinien zadzwonić na straż miejską, gdyby głośna muzyka grała nieco dłużej niż do 22:00.

Zrób listę znajomych, których chcesz zaprosić

Zastanów się najpierw jak duża ma być domówka. Czy będzie to wielka impreza, czy kameralne spotkanie. Od tego zależy dalsza organizacja. Warto uprzedzić gości, czy mogą kogoś ze sobą zabrać, czy powinni przyjść sami, aby sytuacja nie wymknęła się spod kontroli.

Zadbaj o dobre przekąski

Na pewno po szalonym tańcu Twoi goście będą głodni. Podczas przygotowania jedzenia, pomyśl o tym, co jedzą Twoi znajomi. Może są wegetarianami lub weganami? Pamiętaj o tym! Nie zapominaj, że przekąski powinny być lekkostrawne. Przyrządź, np. kanapki z awokado, szaszłyki, pizzę lub hot dogi. Warto też umówić się, żeby każdy przyniósł coś ze sobą – dzięki temu będziesz mieć mniej pracy, a jedzenia z pewnością nie zabraknie.

Zapodaj dobrą muzykę

Piosenki na domówce raczej są skoczne i szybkie, ale nigdy nie zapominaj o choć jednej wolnej piosence dla zakochanych.  Przypomnij sobie jakiej muzyki słuchają Twoi znajomi. A może nawet poproś ich o wypisanie na kartce kilku ulubionych utworów. Wtedy na pewno wszyscy będą się dobrze bawić.

Alkohol nie jest konieczny

Stereotypem jest, że na każdej dobrej domówce musi lać się alkohol. Nieprawda! Możecie się bawić dobrze i bez niego, dlatego pamiętaj o zapewnieniu różnych atrakcji znajomym. Miło jest, gdy każdy gość na drugi dzień pamięta całą imprezę. Chyba nie chcesz, żeby w każdym kącie leżał pijany kolega/koleżanka?

A Wy jak organizujecie domówkę? Piszcie w komentarzach!

Jak zorganizować domówkę w domu?

Źródło zdjęć: Pexels

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj