Jakie są ?największe? problemy dzisiejszych nastolatek? Sprawdziłyśmy to!

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się problemom nastolatek, które tak naprawdę tylko w ich mniemaniu są takie straszne. Nie oznacza to, że młode dziewczyny nie mają problemów – brak pieniędzy, kłopoty ze zdrowiem czy trudna sytuacja rodzinna to kwestie, które dotykają nas bez względu na wiek. W tym wpisie skupimy się jednak na sprawach mniej poważnych.

Sprawdź, czy poniższe problemy dotyczą również Ciebie.

#1. Liczba followersów. W czasach, gdy wszyscy mają konta na FB, Insta czy Snapie, liczba lajków i obserwatorów staje się sprawą najważniejszą. Szaleńcza pogoń za popularnością przysłania niektórym zdrowy rozsądek do tego stopnia, że są skłonne płacić pieniądze za dodatkowych fanów swoich profili.

#2. Wyjście na imprezę. To nic nowego, że nastolatki chcą iść na imprezę, mimo że nie ukończyły jeszcze 18 lat. Problem w tym, że coraz młodsze dziewczyny zaczynają wychodzić na miasto, bo niestety mało która zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie tam na nie czyhają.

#3. Makijaż. Tutaj sytuacja wygląda podobnie, jak w poprzednim podpunkcie. Co więcej, makijaż jest też pośrednio związany z imprezami, bo przecież bez mocnego make’upu nie ma co liczyć na to, że uda nam się przechytrzyć bramkarza pod klubem.

#4. Brak kasy. Oczywiście każda nastolatka chciałaby mieć więcej pieniędzy, ale pytanie na co chcą te pieniądze przeznaczać. Jeśli rodzice zaspokajają podstawowe potrzeby, a tak naprawdę chodzi o nowego Iphone’a czy markowe buty, to ciężko traktować taki problem poważnie.

#5. Wyjazd bez rodziców. Temat bardzo na czasie, bo przecież mamy wakacje. Pokusa wypadu ze znajomymi jest wielka, ale nie dziwi fakt, że mało która nastolatka dostaje na niego zgodę. Warto mieć na uwadze, że do 18 roku życia odpowiadają za nas rodzice, więc gdyby coś nam się stało to mieliby oni duże kłopoty.

#6. Koniec ulubionego serialu. ,,To uczucie, gdy Twój ulubiony serial się kończy i nie wiesz co dalej robić ze swoim życiem”. Warto znaleźć sobie jakieś zainteresowania, aby nasze życie było ciekawsze niż serial.

Jakie jeszcze problemy dodałabyś do naszej listy? Podziel się swoimi propozycjami w komentarzu!

Czytaj także: Jak nie denerwować się przed publicznym wystąpieniem?

Źródło zdjęć: Pinterest

4 KOMENTARZE

  1. Ja sądzę, że w niektórych miastach tak jest, gdzie jest mało osób, każdy się zna i każdy chce mieć przyjaciół. Jest to trudne, ale nie na tym to polega.

  2. To chyba trochę lekka przesada albo ja żyję w całkowicie innym świecie. Też jestem nastolatką i nikt z mojego otoczenia nie przejmuje się takimi bzdetami,mają większe problemy. Chyba trochę zbyt jest to oparte na stereotypie o wykreowanych nastolatkach 21 wieku.

    • Zgadzam się z tobą w zupełności. Uważam, że dziewczyny się nie popisały tym razem i osobiście nie znam osoby, która by nazwała coś takiego problemem….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj