Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się, czy to właśnie ten czas, kiedy powinniście zrobić większy krok do przodu? Ten wpis pomoże Ci podjąć decyzję oraz rozwieje Twoje wątpliwości.

Jesteś z chłopakiem już parę lat, a pierścionka na palcu wciąż nie widać, chociaż tak bardzo byś chciała? Oboje myślicie o sobie poważnie, ale mimo rozmów i uczucia nie posuwacie się dalej? Przecież zaręczyny to romantyczny, wspaniały gest, okazujący ogromną miłość i troskę o drugą osobę, chęć bycia z nią jak najdłużej. Dlaczego jednak on wciąż Ci się nie oświadczył? Czy to odpowiedni czas na zaręczyny? Wpływ na waszą decyzję powinno mieć kilka poniższych aspektów.

Kiedy jest odpowiedni czas na zaręczyny?

Podejście do oświadczyn i ich znaczenie dla Was

Aby odpowiedzieć na powyższe pytania dobrze jest najpierw przedyskutować sprawę z partnerem. Porozmawiajcie o podejściu do oświadczyn i ich znaczeniu dla Was obojga. Dla jednych zaręczyny to coś niezwykle poważnego, etap który w krótkim czasie kończy się ślubem. To swoista deklaracja, że chce się z kimś być już na zawsze. Dla innych zaręczyny mogą nie być wcale tak ważne, mogą być po prostu kolejnym krokiem w relacji. Zanim dojdzie do ślubu mogą minąć całe lata. Warto jest wiedzieć, kiedy mniej więcej Twój partner chciałby podjąć taką decyzję i Ci się oświadczyć.

Zażyłość i długość waszego związku

W podjęciu decyzji, czy to już czas na taki krok, z pewnością pomoże także dokładna analiza Waszego związku. Jak się oboje w nim czujecie, ile się znacie, co razem przeżyliście i czy na pewno jesteście szczęśliwi. Warto nad tym pomyśleć i jeśli tylko pojawią się jakieś niedogodności, odpuścić z zaręczynami. Możecie poczekać i zobaczyć, jak Wasz związek będzie się dalej układał. Jeśli jesteście dość krótko lub zbyt rzadko się widujecie, również warto poczekać i bliżej poznać drugą osobę.

Wasza wspólna przyszłość

Warto zastanowić się nad tym, jak wyobrażacie sobie wspólną przyszłość. Upewnijcie się, czy Wasze plany za bardzo nie odbiegają od siebie, nie wykluczają się. Dobrze jest nieco wcześniej zacząć powoli budować wspólne życie, aby mieć większą pewność, że Wasze wyobrażenia się spełnią.

Status materialny, wiek i rodzina

Warto pamiętać, że zaręczyny to również wydatek, szczególnie jeśli pragnie się, aby ta chwila była wyjątkowa. Istotny jest także tutaj Wasz wiek. Jeśli jesteście niepełnoletni, spróbujcie poznać opinie rodziny na temat zaręczyn. Dzięki temu unikniecie później nieprzyjemnych sytuacji. Powinniście także pamiętać, aby nie zaręczać się w przypływie chwili lub w bardzo młodym wieku. Może się to skończyć szybkim zerwaniem zaręczyn i niemiłymi wspomnieniami.

Kiedy więc jest odpowiedni czas na zaręczyny?
 1. Oboje jesteście przekonani, że tego chcecie
 2. Jesteście pewni swoich uczuć
 3. Jesteście ze sobą długo i poznaliście siebie w wielu różnych sytuacjach
 4. Oboje macie do nich podobne podejście
 5. Oboje macie podobne pomysły na wspólną przyszłość
 6. Już zaczynacie budować wspólną przyszłość
 7. Potraficie być ze sobą na dobre i na złe
 8. Jesteście razem szczęśliwi.
Kiedy NIE JEST odpowiedni czas na zaręczyny?
 1. Jesteście zbyt krótko w związku i nie mieliście szansy bliżej się poznać
 2. Wasz związek jest toksyczny
 3. Ciągle się kłócicie
 4. Zbyt rzadko się spotykacie
 5. Nie jesteście razem szczęśliwi
 6. Często macie wątpliwości co do waszego związku
 7. Po prostu nie czujecie się gotowi
 8. Wasza wspólna przyszłość wisi pod znakiem zapytania
Tego NIGDY nie rób:
 1. Nie bądź nachalna wobec swojego chłopaka w sprawie zaręczyn – on też musi czuć się pewnie, (jeśli chcesz, to Ty możesz oświadczyć się jemu).
 2. Nigdy nie szantażuj chłopaka i nie obiecuj, że coś wspólnie zrobicie, pod warunkiem, że on Ci się oświadczy.
 3. Nie ustalaj ceny minimalnej pierścionka – nie każdego stać na drogi, a tutaj zdecydowanie powinno się docenić gest (możesz chłopakowi zasugerować, który Ci się podoba).
 4. Nigdy na niego nie naciskaj. Jeśli chłopak ma trochę inne podejście do zaręczyn niż Ty – uszanuj jego zdanie (dobrze jest też pójść na kompromis).
 5. Nie wypytuj go ciągle, kiedy dokładnie to zrobi i w jaki sposób – pozwól mu zrobić Tobie niespodziankę (chyba, ze sami wcześniej ustalicie dokładną datę).
 6. Nigdy nie narzucaj presji – jednemu zajmuje kilka miesięcy, aby podjąć taką decyzję, a innemu kilka lat.

Jak myślisz, kiedy jest najlepszy czas na zaręczyny? Zgadzasz się z naszymi poradami? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu!

Czytaj także: Czy warto robić sobie tatuaż z drugą połówką?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj