W dzisiejszym wpisie możecie zapoznać się z wypowiedziami młodych osób, które przedstawiają pomysły na to, jak poradzić sobie ze złym nastrojem.

Często bywa tak, że problemy z nauką, brak akceptacji środowiska, kłótnie z rodzicami czy długotrwałe gromadzenie negatywnych emocji wpływa na nasze samopoczucie. Dlatego też podejmujemy próby zmienienia naszego nastawienia. Postanowiłam zapytać młodzież co robi, kiedy ma zły humor.

,,Kiedy mam zły humor…”

,,Najczęściej idę pobiegać. Mam wtedy czas na przemyślenie wszystkiego. Włączam muzykę i lecę przed siebie. Drugą opcją jest książka. Mam trochę zapasów w domu, więc pogrążam się w czytaniu”.
Monika

,,Spotykam się z przyjaciółmi. Najczęściej jeździmy na wycieczki rowerowe. Również zaszywam się pod kocem i oglądam filmy”.
Julia

,,Mam swoją pasję, jaką jest makijaż. Kiedy jestem zła albo przygnębiona to zawsze łapię za pędzel i robię pełny makijaż. Wtedy się całkowicie relaksuję i o wszystkim zapominam. Czasami nawet łapię za te pędzle o 22.00″.
Martyna

,,Zastanawiam się, jak mogę go sobie polepszyć. W moim przypadku słucham muzyki. Wychodzę na dwór lub rozmawiam z kimś znajomym, w którego towarzystwie mogę się pośmiać”.
Ósmoklasista

,,Słucham głośno ulubione piosenki. Piszę ze swoimi bliskim przyjaciółmi, żeby się pocieszyć. Czasami, jednak kiedy jest serio źle, to leżę i mocno rozmyślam and życiem, ale na szczęście rzadko mi się to zdarza”.
Justyna

,,Idę spać, gdyż sen pozwala mi uspokoić się i zrelaksować. Oglądam też ulubiony serial, który zawsze poprawia mi samopoczucie. Wówczas przestaję myśleć o problemach”.
Daria

,,Idę na spacer, słucham też muzyki. Przeglądam memy. Rozmawiam o moich problemach z bliskimi osobami”.
Licealistka

,,Wszelkimi sposobami staram się o nim zapomnieć. Przygotowuję sobie ulubione danie, czytam dobrą książkę lub też oglądam relaksujący film. Te czynności pomagają oraz dają mi odprężenie”.
Marcin

,,Najczęściej biorę coś słodkiego (oczywiście w rozsądnej ilości). Włączam pasującą do nastroju piosenkę. Niekiedy czytam lub oglądam jakieś komedie w internecie”.
Studentka

,,Idę spać, oglądam komedie lub słucham wesołej muzyki na poprawę humoru. Czasem też lubię spotkać się ze znajomymi albo wyjść na spacer, świeże powietrze. Wtedy humor zawsze mi się poprawia”.
Natalka

,,Zazwyczaj słucham muzyki, biegam, oglądam jakiś fajny filmy czy serial. Albo spotykam się ze znajomymi czy chłopakiem. A jeśli to nie możliwe to do nich dzwonię i rozmawiamy”.
Gosia

,,Jadę przejechać się samochodem lub rowerem. Wychodzę ze znajomymi bądź słucham muzyki”.
Jakub

,,Idę do sklepu i kupuję moje ulubione słodycze. Później wracam do domu, włączam jakiś ciekawy film i oglądam go, zajadając słodycze. Po filmie dzwonię do moich znajomych i umawiam się na spotkanie”.
Sandra

,,Rozmawiam z przyjaciółmi. Słucham muzyki. Próbuję zająć się czymś innym”.
Uczennica

,,Najczęściej słucham muzyki ? to mnie uspokaja. Często chodzę też na samotne spacery lub zajadam się słodkościami”.
Klaudia

,,Śpię, słucham muzyki i oglądam filmiki na YouTube”.
Sara

,,Przede wszystkim staram się nie myśleć o złych rzeczach, szukam w każdej sytuacji pozytywów. Mogę też włączyć film albo poczytać interesującą książkę. Najbardziej pomaga mi kontakt z innymi osobami, kolegami, przyjaciółmi”.
Maks

Dajcie znać w komentarzu, jak Wy walczycie z tym niesprzyjającym stanem. Może powyższe odpowiedzi pomogą Wam odnaleźć nowe rozwiązania na poprawę stanu ducha.

Polecamy: Stresie precz stąd – czyli jak wpływa na nas stres

Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj