Sprawdź, jakie korzyści płyną z masturbacji.

Choć Kościół zabrania masturbacji, a w domu i w szkole jest ona zazwyczaj tematem tabu, to jednak większość nastolatek jest jej ciekawa i chociaż raz w życiu jej próbowała. Bez względu na to czy jesteś za czy przeciw, warto żebyś poznała korzyści z niej płynące.

Korzyści wynikające z masturbacji

#1. Odkrywasz siebie. Skąd tak właściwie masz wiedzieć co sprawia Ci przyjemność, dopóki sama tego nie sprawdzisz? Możesz oczywiście poczekać aż się zakochasz i zostawić to zadanie chłopakowi, ale zanim on odkryje wszystkie Twoje czułe punkty, może minąć sporo czasu. Znacznie łatwiej jest, gdy wiesz czego chcesz i po prostu naprowadzasz ukochanego na właściwy trop albo nawet mówisz o tym wprost.

#2. Rozładowujesz napięcie. Nie da ukryć, że to szybki i przyjemny sposób na odprężenie się i rozładowanie napięcia. Z drugiej strony jeśli wykorzystujesz masturbację w tym celu, możesz się od niej uzależnić. Co prawda ten problem częściej dotyka chłopców niż dziewczyny, ale lepiej być ostrożnym i nie przesadzać. Jak we wszystkim, również i tutaj potrzebny jest umiar 🙂

#3. Łatwiej osiągasz orgazm. Trening czyni mistrza. Jeśli będziesz wiedziała co sprawia Ci przyjemność, łatwiej i szybciej dojdziesz na szczyt, zarówno solo, jak i w parze.

#4. Dbasz o zdrowie. Może zabrzmi to nieprawdopodobnie, ale masturbacja, a właściwie orgazm, ma korzystny wpływ na nasze zdrowie (i to nie tylko psychiczne). Zdrowsze serce, mniejsze ryzyko infekcji dróg moczowych czy wzmocnienie mięśni, które może zmniejszać bóle miesiączkowe, to nie wszystkie zalety masturbacji.

#5. Zyskujesz pewność siebie. Być może nie od razu i nie na co dzień, ale przede wszystkim możesz stać się bardziej pewna w… w łóżku. To za to może pomóc Ci zacząć wierzyć w siebie także w innych sytuacjach, również tych codziennych.

Czytaj także: Mity na temat seksu, w które nie powinnaś wierzyć!

Korzyści wynikające z masturbacji

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj