Książka ?Dziesięć tysięcy drzwi

Przedstawiamy Wam nową propozycję od wydawnictwa IUVI, pod tytułem ,,Dziesięć tysięcy drzwi”, nad którą objęliśmy patronat!

Latem 1901 roku siedmioletnia January Scaller odnajduje drzwi, za którymi znajdują się odległe krainy i światy, o których nikomu się nie śniło. Opiekun dziewczynki kategorycznie jednak zakazuje jej przechodzić przez nie – ma być grzeczną dziewczynką wpasowującą się w obowiązujące normy i konwenanse. January od zawsze czuła się samotna i ,,inna”, a kiedy jej ojciec znika -prawdopodobnie by po raz kolejny szukać bezcennych artefaktów dla swego plenipotenta – jedyne, co jej pozostaje, to tajemnicza, zakurzona, oprawiona w skórę książka, która może wyjaśnić wszystko: historię jej matki, zniknięcie ojca, naturę zaginionych Drzwi i niepokojące zdolności, które z jednej strony fascynują January, z drugiej jednak przerażają.

W ogromnej rezydencji pełnej egzotycznych skarbów, w której upływa jej młodość, January Scaller sama stanowi nie lada osobliwość. Będąc podopieczną bogatego pana Locke’a, ma wrażenie, że niewiele różni się od eksponatów na ścianach jego willi: jest tu wprawdzie otoczona opieką, ale zarazem czuje się ignorowana i kompletnie nie na miejscu. Wszystko zmienia się, gdy w jej ręce wpada tajemnicza księga – spowita wonią innych światów, kryje w sobie opowieść o sekretnych drzwiach, miłości, przygodzie i niebezpieczeństwie. Każda strona przynosi odkrycia z trudem dających się objąć rozumem prawd o tym, czym jest świat. January stopniowo zaczyna też rozumieć, że historia przedstawiona w książce powiązana jest z jej własnym losem. Bo przechodząc przez drzwi, trzeba mieć odwagę zobaczyć to, co jest za nimi.

,,Dziesięć tysięcy drzwi” to pozycja dla miłośników epickiej fabuły z wyśmienicie poprowadzoną narracją. Realizm postaci, zdarzeń i niuansów powieści w połączeniu z elementami fantastycznymi, jak podróż między różnymi światami, tworzy doskonale współbrzmiącą całość.

,,Dziesięć tysięcy drzwi” to książka głęboka, opowiadająca o ludzkiej naturze, niesprawiedliwości i uprzedzeniach, ale też miłości, spełnieniu, poszukiwaniu prawdy i wolności.

Dane wydawnicze:

Wydawnictwo IUVI | Autor: Alix E. Harrow | Format: 135 x 205 mm | s. 462 | Cena: 34,90 | ISBN 978-83-7966-061-2| Data premiery: 27.05.2020 | Wiek 14+ | www.iuvi.pl

Recenzje:

Ta książka sama jest drzwiami. Cieszę się, że je otworzyłam.

– Kat Howard, autorka ,,An Unkindness of Magicians”

Jedno z najbardziej wyjątkowych dzieł literatury pięknej, jakie kiedykolwiek czytałam.

– Tamora Pierce, autorka bestsellerów ,,New York Timesa”

Porywająca powieść szkatułkowa o światach kryjących inne światy, opowieściach zamieszkujących inne opowieści i potędze słów.

– Melissa Albert, autorka ,,Hazel Wood”

Napisana z epickim rozmachem książka zrodzona z zachwytu nad światem. Czeka was wielka przygoda.

– Erika Swyler, autorka ,,Księgi wieszczb”

Każda strona kryje w sobie jakąś zagadkę. Nie mogłam się oderwać od tej powieści!

– Peng Shepherd, autorka ,,Księgi M”

Niemożliwie piękna.

– Amal El-Mohtar, laureatka nagrody Hugo

Książka ?Dziesięć tysięcy drzwi"

O autorce:

ALIX E. HARROW: Była pani historyk mająca własne zdanie na każdy temat i nigdy nieoddająca na czas książek do biblioteki. Mieszka w Kentucky z mężem i na wpół zdziczałymi dziećmi. Jej opowiadania były nominowane do nagród Hugo, Nebula i Locus. ,,Dziesięć tysięcy drzwi” to jej powieściowy debiut, który szybko trafił na listy bestsellerów i jest nominowany do nagrody Nebula w kategorii Najlepsza Powieść 2019 oraz do nagrody Hugo w kategorii powieść. Trzymamy kciuki!

Strona internetowa Wydawnictwa IUVI: www.iuvi.pl

Fanpage Wydawnictwa IUVI: https://www.facebook.com/WydawnictwoIUVI/

Książka ?Czego ci nie mówię"

Polecamy: Książka ,,Czego ci nie mówię”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj