Eurowizja 2023
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/373869206582277558

W tym wpisie przedstawiamy zwycięzcę tegorocznej Eurowizji!

Eurowizja 2023 dobiegła końca. Finał wydarzenia można było śledzić 13 maja od godziny 21:00 aż do 01:00! O statuetkę walczyło 26 państw, na które składało się po 10 państw z każdego z półfinałów, tzw. ,,Wielka Piątka” i zeszłoroczni zwycięzcy – Ukraina. Kto w takim razie powtórzył ich sukces?

KTO WYGRAŁ EUROWIZJĘ 2023?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Eurovision Song Contest (@eurovision)

Zdjęcie przedstawia oficjalne wyniki, które przekazują nam informację, że to właśnie Loreen ze Szwecji otrzymała najwięcej punktów! Posłuchajmy zwycięskiego występu:

Regulamin Eurowizji stanowi, że to zwycięski kraj ma obowiązek zorganizować następną Eurowizję na swoim terytorium, dlatego Eurowizja 2024 odbędzie się w Szwecji. Szczegóły dotyczące daty i dokładnego miejsca wydarzenia pojawią się w późniejszym czasie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Eurovision Song Contest (@eurovision)

Jak wyglądało głosowanie?

Głosowanie dzieliło się na dwa etapy. Najpierw poznaliśmy głosy jurorskie, które przekazywali reprezentanci danego państwa w skali od 1 do 8 oraz 10 i 12 punktów. Następnie gospodarze podali sumę punktów, jaką dany kraj otrzymał od telewidzów. W głosowaniu jury faworytką była artystka ze Szwecji, natomiast serca widzów podbił Käärijä z Finlandii. Po zsumowaniu wszystkich głosów, to Loreen okazała się być zwyciężczynią.

Jak poradziła sobie Polska?

Nasza polska reprezentantka – Blanka – od jurorów otrzymała jedynie 12 punktów, zajmując początkowo 24 miejsce. Głosy widzów o wartości 81 punktów (8 miejsce według ich głosowania) sprawiły, że ostatecznie Blanka uplasowała się na 19 miejscu. A tak zaprezentowała się podczas finału:

Szczegółowe wyniki głosowania, zarówno jurorskie i te od telewidzów możecie zobaczyć tutaj:

Jeśli ciekawi Was, jak dokładnie wygląda teraz top 37 wszystkich państw uczestniczących w tegorocznej Eurowizji, to musicie zobaczyć ten filmik:

A Wy komu kibicowaliście? Spodziewaliście się, że to Szwecja zwycięży w tegorocznym konkursie? Dajcie znać w komentarzach! 🙂

Polecamy: Eurowizja 2023 – poznajmy finalistów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj