Makijaż twarzy dla początkujących
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/828592031422672495

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z makijażem? W tym wpisie znajdziesz porady dotyczące makijażu twarzy.

Większość młodych dziewczyn swoją przygodę z makijażem zaczyna właśnie od twarzy. Szczególnie dotyczy to młodych kobiet, które mają problemy z cerą. Choć mówi się o tym, że przy trądziku należy unikać stosowania podkładów, to w praktyce ciężko jest zrezygnować z malowania się, kiedy naszą twarz zdobią liczne wykwity. W tym wpisie znajdziesz wskazówki dotyczące makijażu twarzy. Dowiesz się, które produkty przydadzą Ci się na początku i jak należy ich używać.

Makijaż twarzy dla początkujących

#1. Baza

Nie jest ona punktem obowiązkowym, ale jej stosowanie zapewnia wygładzenie cery oraz lepszą przyczepność i trwałość podkładu. Dobierz bazę odpowiednią do Twojego rodzaju skóry.

#2. Podkład

Ma za zadanie wyrównać koloryt skóry i wygładzić cerę. Dodatkowo możemy wybrać produkt o właściwościach kryjących, matujących lub rozświetlających. Podkład najlepiej nakładać palcami albo specjalną gąbeczką. Na początek warto sięgnąć po lekki krem BB, a jeśli on nie wystarczy, to wtedy wybrać produkt o mocniejszym kryciu. Odcień podkładu sprawdzaj zawsze na linii żuchwy, aby kolor był możliwie jak najbardziej zbliżony do Twojej cery.

#3. Korektor

Służy do zamaskowania cieni pod oczami, a także niedoskonałości cery. Nakładaj go na podkład, bo dzięki temu zużyjesz go mniej. Jego odcień powinien być zbliżony do koloru fluidu, aby zapewnił możliwie jak najlepsze krycie.

#4. Konturowanie

Konturowanie to już wyższa szkoła jazdy, ale zdecydowanie warto dać mu szansę. Dzięki niemu możesz zamaskować mankamenty swojej urody, a pozostałe cechy uwypuklić. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów do konturowania, mamy też kilka technik wykonywania tego makijażu. Poniżej przedstawiamy 2 najpopularniejsze metody konturowania twarzy.

Czytaj także: Makijaż oczu dla początkujących

Makijaż twarzy dla początkujących
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/842595411519803955/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj