Źródło: Pinterest

Szukasz wartościowej dziewczyny? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak rozpoznać, że na taką trafiłeś.

W dzisiejszych czasach i przy obecnie panującej modzie na bycie twardzielem coraz trudniej o wartościową dziewczynę, taką o dobrym sercu. Na szczęście nie oznacza to, że takich już nie ma. Po prostu trudniej je namierzyć. Po czym w takim razie rozpoznać, że dziewczyna jest wyjątkowa? O tym przeczytasz poniżej.

Po czym poznać wartościową dziewczynę?

Na początku zastanówmy się, co to właściwie oznacza, że ktoś jest wartościowy. Wartościowym człowiekiem nazywamy kogoś, kto ma w sobie jak najwięcej dobrych cech, takich jak: szczerość, mądrość, skromność, uprzejmość, wierność, kultura osobista, uczciwość. Jest to również osoba o dobrym sercu, gotowa nieść innym pomoc. Można powiedzieć, że powoli wychodzi z mody bycie ?wartościowym człowiekiem? – coraz mniej osób skupia się na tym, jakimi są, bardziej zwracając uwagę na swoją karierę, dążąc do bogactwa czy sławy. Nie chodzi tu o to, by być ?świętoszkiem?, ale aby starać się być jak najlepszym człowiekiem. Dla wielu wciąż jednak pozostaje ważne, aby budować związek z osobami wartościowymi. Jest się wtedy znacznie szczęśliwszym, a związek jest najczęściej trwalszy.

Po czym poznać wartościową dziewczynę?

#1. Ubiór

Styl oraz sposób ubierania się może wiele świadczyć o dziewczynie. Nie zawsze skąpy strój oznacza, że dziewczyna nie jest wartościową osobą, ale niestety często tak bywa. Pamiętaj, że dziewczyna nie powinna przesadzać z nagością w miejscach publicznych czy w internecie.

#2. Słownictwo

Zwracaj uwagę, jak dziewczyna się wypowiada. Każdemu może się zdarzyć powiedzieć coś nie na miejscu czy najzwyczajniej w świecie użyć wulgaryzmów, jednak gdy dziewczyna używa tego nagminnie, to niestety może nie być tak wartościową osobą, jak Ci się wydawało.

#3. Nałogi

Zwróć uwagę na różne nałogi dziewczyny: ile pije, czy pali albo bierze narkotyki itd. Oczywiście nie każdy człowiek, który pali jest od razu złym człowiekiem, dlatego zobacz jakie ma do tego podejście oraz czy zdaje sobie sprawę z konsekwencji, jakie może za sobą nieść uzależnienie.

#4. Cele w życiu

Człowiek wartościowy, to również taki, który posiada wielkie plany na przyszłość. Nie chodzi tu o to, żeby dziewczyna miała już zaplanowaną całą swoją przyszłość, ale żeby wiedziała do czego dąży i na czym jej zależy najbardziej. Czy na pracy, którą będzie wykonywała z uśmiechem na twarzy, czy na karierze, czy na zwyczajnym bogactwie?

#5. Zainteresowania i formy spędzania wolnego czasu

To, w jaki sposób dziewczyna spędza wolny czas i jakie ma zainteresowania, również może świadczyć o tym, jakim jest człowiekiem. Jeśli często po szkole pomaga rodzicom albo pracuje jako wolontariusz, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo,  że jest to dziewczyna – anioł! Jeśli natomiast nawet nie chce jej się uczyć i non stop imprezuje, to możliwe, że nie jest wystarczająco dojrzałym człowiekiem.

#6. Wartości, jakimi kieruje się w życiu

Tak jak w przypadku planów na przyszłość, zwróć uwagę na czym dziewczynie najbardziej w życiu zależy. Czy kieruje się wartościami, takimi jak uczciwość, mądrość lub wierność, czy bardziej skupia się na rzeczach materialnych. Niestety wiele dziewczyn wiąże się z chłopakami jedynie dla korzyści finansowych.

Podsumowując, aby rozpoznać czy dziewczyna jest wartościowa, musisz poznać jej charakter, sposób i styl życia. Oczywiście każdy z nas ma swoje kryteria i dla każdego człowiek wartościowy może oznaczać coś innego, dlatego tylko od Ciebie zależy, kogo uznasz za właściwą osobę.

Czytaj także: 5 złotych zasad randkowania dla chłopaków

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj