szybki makijaż do szkoły
Źródło: Pinterest

Zastanawiasz się co spakować do szkoły, żeby zawsze być dobrze przygotowaną? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie!

Rok szkolny właśnie się rozpoczął i pewnie zastanawiasz się, co warto nosić ze sobą w plecaku. Szczególnie wątpliwości mogą mieć osoby, zaczynające naukę w szkole średniej. Nie wiedzą co ich tam spotka, ani jak tam jest. Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które (oprócz książek i zeszytów) warto mieć ze sobą w każdy szkolny dzień.

Co warto zabrać ze sobą do szkoły?

#1. Jedzenie i picie

Zawsze zdrowiej i oszczędniej jest mieć własne jedzenie, niż kupować je w szkolnym sklepiku. Kiedy jesteśmy w szkole nasz mózg potrzebuje dużej dawki energii do myślenia, więc nigdy nie rezygnuj z posiłku w szkole. Pamiętaj również, aby pić przynajmniej 2 litry wody w ciągu dnia.

#2. Dokumenty

Jeżeli dojeżdżasz do szkoły komunikacja publiczną, zawsze miej przy sobie legitymację. Warto też mieć w portfelu dowód osobisty oraz jakieś drobne. Nigdy nie wiesz, co Cię może spotkać.

#3. Tabletki przeciwbólowe

Jeśli masz alergię, to z pewnością powinnaś nosić lekarstwa przy sobie, tak samo w przypadku innych różnych chorób. Jeśli natomiast często miewasz dolegliwości typu ból brzucha czy głowy, to dobrym pomysłem jest zabieranie ze sobą tabletek przeciwbólowych. Dzięki temu będziesz mogła zareagować, kiedy tylko źle się poczujesz. Pamiętaj jednak, że nie musisz zabierać ze sobą całej apteczki – w razie potrzeby możesz pójść do higienistki.

#4. Słuchawki i ładowarka do telefonu

Dzięki słuchawkom, podczas drogi do szkoły, będziesz mogła się zrelaksować przy dźwiękach muzyki lub posłuchać ciekawego audiobooka. Dzięki ładowarce non stop będziesz miała kontakt z innymi, np. w razie nieprzyjemnego wypadku.

#5. Kosmetyki

Nie bierz ze sobą całej kosmetyczki, ale to, co Ci się może przydać w razie konieczności poprawienia swojego wyglądu. To może być bibułka matująca, puder czy pomadka nawilżająca. Nie wykonuj w szkole całego makijażu, a raczej drobne poprawki. W trakcie długiego pobytu w szkole, makijaż może się nieco rozpłynąć czy rozmazać.

#6. Akcesoria do włosów

Warto mieć przy sobie szczotkę do włosów oraz zapasowe gumki. Mogą się przydać w momencie, kiedy Twoje włosy zaczną Ci przeszkadzać, a także podczas lekcji wychowania fizycznego.

#7. Dodatkowy zeszyt

W szkole bywa tak, że nigdy nie wiesz, kiedy będzie kartkówka. Warto nie tylko być przygotowanym z wiedzy, ale również wziąć ze sobą dodatkowy zeszyt, z którego będziesz wyrywała kartki lub nawet używała go jako brudnopis

Pamiętajcie, że powyższe rzeczy są tylko propozycjami, które mogą ułatwić Wam dzień w szkole. Jednak sami decydujecie co zabieracie

Czytaj także: 6 porad, dzięki którym odnajdziesz się w nowej szkole

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj