Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz sygnały, które świadczą o tym, że Twój związek jest toksyczny.

Co tak właściwie oznacza, że związek jest toksyczny? Między innymi to, że dana relacja jest niezdrowa, a osoby, które w niej tkwią są tak naprawdę ze sobą nieszczęśliwe, choć oszukują się, że jest inaczej. Pamiętaj, że kilka kłótni nie czyni Twojego związku toksycznym, ale warto wiedzieć jakie zachowania świadczą o tym, że dana relacja jest toksyczna.

Po tym poznasz, że Twój związek jest toksyczny

Wrogość między partnerami

Powoduje ona stres i napięcie. Wrogość jest uczuciem bardzo negatywnym i w szczęśliwym związku nie ma na nią miejsca.

Wzajemne obelgi

Dość często zdarza nam się podczas kłótni powiedzieć coś nieprzemyślanego. Jeśli jednak jedno z Was odczuwa satysfakcję z obrażania drugiej osoby, to znak, że Wasz związek jest toksyczny.

Traktowanie z pogardą

Jeśli czujesz się poniżana przez chłopaka, albo masz poczucie, że musisz zasłużyć sobie na miłość swojego partnera to Wasza relacja jest toksyczna.

Brak wiary w siebie

Jeśli Twój związek sprawia, że masz niskie poczucie własnej wartości, powinnaś się zastanowić nad jego sensem. Miłość powinna dodawać skrzydeł, a chłopak powinien Cię doceniać i sprawiać, że czujesz się atrakcyjną i wartościową dziewczyną.

Uczucie osamotnienia

Niby jesteście razem, ale Ty czujesz się samotna? Coś zdecydowanie jest nie tak. Poobserwuj swój związek, być może to chwilowy problem, ale jeśli ten stan nie ulega zmianie, może pora się rozstać.

Egoizm

Jeśli Twój chłopak myśli tylko o sobie i kompletnie nie liczy się z Twoimi uczuciami, to chyba powinnaś się zastanowić dlaczego on z Tobą jest, bo raczej nie z miłości. Miłość to stawianie dobra drugiej osoby ponad swoje własne.

Kłamstwo

Jeśli czujesz, że Twój chłopak Cię okłamuje, albo już to zrobił, a Ty nie potrafisz mu znów zaufać, to przydałaby się szczera rozmowa. Nie da się tak żyć na dłuższą metę, ponieważ związek opiera się na zaufaniu.

Chorobliwa zazdrość

Zazdrość wynika z niskiego poczucia własnej wartości i braku zaufania, a więc nie jest normalnym zjawiskiem. Warto zastanowić się nad przyczyną zazdrości – czy są ku niej jakieś realne powody, czy wynika z braku pewności siebie i spróbować wspólnie poradzić sobie z tym problemem.

Aroganckie zachowanie

Związek powinien opierać się na wzajemnym szacunku. Jeśli Twój chłopak uważa się za lepszego od Ciebie i sugeruje Ci, że w każdej chwili może znaleźć sobie lepszą, to jego zachowanie jest toksyczne.

Przemoc psychiczna

Jej powodem może być błędna komunikacja i próba pokazania partnerowi, co się czuje lub odegrania się na nim. W tym przypadku należałoby popracować nad przekazywaniem swoich uczuć i dialogiem. Jeśli jednak któreś z Was odczuwa satysfakcję z ranienia drugiej osoby, to Wasz związek zdecydowanie jest toksyczny.

Przemoc fizyczna

Na nią nie ma żadnych usprawiedliwień i jeśli partner kiedykolwiek podniósł na Ciebie rękę, nie wahaj się zakończyć tego związku.

Czasami złe zachowanie nie wynika ze złych intencji, dlatego jeśli zauważyłaś któreś z wymienionych zachowań w swoim związku, nie podejmuj decyzji o rozstaniu pochopnie (nie dotyczy to oczywiście przemocy fizycznej, psychicznej jeśli jest stosowana celowo i arogancji, choć czasami aroganckie zachowanie wynika z błędów wychowawczych i jeśli chłopak wykazuje chęć poprawy, może warto dać mu szansę), tylko spróbujcie zawalczyć o Waszą miłość.

Polecamy: Dlaczego związki się rozpadają?


Źródło zdjęć: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj