Źródło: Pinterest

W tym wpisie przygotowałyśmy 6 porad, które pozwolą Ci zacząć myśleć pozytywnie!

Masz problem z myśleniem pozytywnie? W tym wpisie znajdziesz 6 porad, które w łatwy sposób pomogą Ci to zmienić! Czytaj dalej!

Poradnik pozytywnego myślenia!

#1. Spójrz na sprawę z innej perspektywy

Każdy z nas miewa gorsze dni. Myślimy wtedy, że gorzej być już nie może i tracimy nadzieję na lepsze jutro. W takiej sytuacji, ciężko jest myśleć pozytywnie. Użalanie się nad sobą do niczego dobrego nie prowadzi. Z kolei spojrzenie na trudną sytuację z innej perspektywy może wiele zmienić.

#2. Sięgnij pamięcią do przeszłości

Może się zdarzyć, że jakiś problem, pojawia się w Twoim życiu nie pierwszy raz. Spróbuj sobie przypomnieć, w jaki sposób znalazłaś wyjście z tamtej nieciekawej sytuacji. Spróbuj ponownie pokonać przeciwności losu, tak jak wcześniej!

#3. Obawy powodują gorsze samopoczucie

Zdaj sobie sprawę z faktu, że możesz kontrolować swoje uczucia. Nie przejmuj się na zapas. Im dłużej będziesz myśleć o problemie, tym gorsze myśli będą Cię nawiedzać. To z kolei sprawi, że Twoje samopoczucie będzie się pogarszać.

#4. Nie jesteś skazana na jeden scenariusz

Nawet, jeśli wydaje Ci się, że wszystko potoczy się źle, pamiętaj, że często życie bywa przewrotne. Pisze inne scenariusze, niż możemy sobie wyobrazić. Nie przewiduj od razu najgorszego i zawsze staraj się szukać najlepszego rozwiązania.

#5. Nie bierz wszystkiego do siebie

Ludzie z natury są krytyczni. Gdyby tak przejmować się każdym ich słowem, można by było zwariować. Nie pozwól na to, by słowa innych Cię raniły. Ważne, żebyś znała swoją wartość, bo wtedy nic Cię nie złamie.

#6. Wsparcie od najbliższych

Poproś znajomych lub rodzinę, by napisali Tobie na kartce coś miłego, jakieś miłe wspomnienia z Tobą związane lub po prostu komplement. Czytaj je sobie codziennie rano lub wieczorem – 100% gwarancji na lepszy nastrój. Możesz również przejrzeć stare zdjęcia, które Ci się dobrze kojarzą.

Czytaj także: Asertywność, czyli jak powiedzieć ,,NIE”

Poradnik pozytywnego myślenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj