Sprawdź nasze super triki, dzięki którym będziesz mogła cieszyć się pięknymi i lśniącymi włosami.

Ładnie błyszczące włosy, to zdrowe włosy. Na pewno każda z Was o takich właśnie marzy. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na nadanie swojej fryzurze blasku.

Zacznijmy jednak od tego, co wpływa na blask włosów. Po pierwsze, włosy farbowane błyszczą o wiele bardziej, ale niestety nieustanne farbowanie nie jest receptą na lśniące włosy, ponieważ związki chemiczne zawarte w produktach koloryzujących są bardzo szkodliwe dla włosów. Musisz też wiedzieć, że efekt błyszczących włosów jest bardziej widoczny na ciemnej czuprynie, ponieważ takie kolory włosów lepiej odbijają światło niż jasne. Oczywiście, ostatnim czynnikiem jest stan włosów – jeżeli są nawilżone będą wyglądać zdrowo i pięknie.

A oto kilka sposobów na nadanie włosom blasku:

#1. Dieta. Zadbaj o dostarczenie swojemu organizmowi dużej ilości witamin, takich jak A, B i C. Jedz owoce i warzywa, ryby, jajka i co ważne – pij dużo wody. Możesz też zaopatrzyć się w suplementy diety z pokrzywą czy skrzypem i dodatkiem witamin.

#2. Unikaj wysokiej temperatury. Jeżeli tylko możesz, odstaw prostownicę i lokówkę. Jeśli musisz używać suszarki, nastaw ją na chłodny nawiew, aby nie rozchylać niepotrzebnie łusek włosa. Natomiast, gdy już nie wyobrażasz sobie swoich włosów bez tych urządzeń, postaw na termoochronne produkty, które zabezpieczą twoje włosy.

#3. Kosmetyki nadające blask. Na rynku jest dostępnych mnóstwo kosmetyków, które działają na nabłyszczanie włosów. W tych produktach szukaj silikonów, olejów, nafty lub jedwabiu. Lepiej zainwestować w całą serię produktów, aby wzmocnić i uzupełniać ich działanie.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here