Skuteczny trik na oszczędzanie pieniędzy!
Pexels

Masz problem z oszczędzaniem pieniędzy? Poznaj skuteczny trik, dzięki któremu bez większego wysiłku odłożysz niemal 1300 złotych!

Niektórym oszczędzanie pieniędzy przychodzi naprawdę ciężko. Takie osoby często wydają niewielkie kwoty, jednak na koniec miesiąca okazuje się, że uzbierała się z tego całkiem pokaźna sumka! Dobrym sposobem jest otworzenie konta oszczędnościowego, na które przelewamy określony procent, od razu po otrzymaniu pieniędzy. Można skorzystać również z innego sposobu, który jest mniej odczuwalny dla naszego portfela, ale za to niezwykle skuteczny.

Skuteczny trik na oszczędzanie pieniędzy!

Poniżej opisujemy fantastyczny sposób, który łatwo pozwoli Ci odłożyć niemal 1300 złotych w rok (albo krócej!). Oszczędności możesz odkładać w gotówce albo na koncie – w zależności od tego, jak Ci wygodniej.

Jak się zabrać do oszczędzania? To proste! Wypisz na kartce cyfry od 1 do 50. Odpowiadają one kwotom, które będziesz oszczędzać. W każdym tygodniu odłóż kwotę odpowiadającej jednej z wypisanych liczb. Możesz zacząć od 1 zł, następnie odłożyć 2 zł, 3 zł itd. lub zacząć od 50 zł i z każdym tygodniem zmniejszać wysokość wpłaty.

Skuteczny trik na oszczędzanie pieniędzy!
Źródło: Dlanastolatek.pl

Jeżeli w każdym tygodniu będziesz odkładać jedną wybraną kwotę i zaczniesz od najwyższych liczb, to w pierwszym miesiącu będziesz musiała odłożyć 194 złote. W kolejnych okresach kwoty będą już za każdym razem niższe.

Możesz także odkładać kwoty według innego klucza – raz dwie najniższe liczby, a raz dwie najwyższe. W ten sposób będziesz musiała odkładać 102 złote miesięcznie, a w ostatnim okresie – 51 złotych.

Dzięki tej prostej metodzie w rok zaoszczędzisz 1275 złotych. Możesz odkładać wybrane kwoty częściej niż raz w tygodniu, a czas oszczędzania będzie krótszy!

Czytaj także: 5 kursów, dzięki którym Twoje CV będzie ciekawsze

Skuteczny trik na oszczędzanie pieniędzy!
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj