Jesteś singielką, a może właśnie zaczęłaś związek? Sprawdź, z jakimi trudnymi tematami będziesz się musiała zmierzyć.

Związek z chłopakiem to nie tylko sielanka, ale również trudniejsze momenty. Problemem mogą być nie tylko kłótnie, ale również pewne tematy, które, choć nie są przyjemne i proste, wymagają przedyskutowania. Tych kwestii raczej nie da się ominąć, ale można za to spróbować się do nich przygotować.

Trudne tematy w związku

Oto lista trudnych tematów, z którymi prędzej czy później przyjdzie Ci się zmierzyć w każdym związku.

#1. Co zaliczamy do zdrady?

To trudny temat, który jednak warto poruszyć i to jak najszybciej. Dzięki temu unikniemy ewentualnego rozczarowania później, gdy już zostaniemy postawione przed faktem dokonanym. Choć dla nas to może wydawać się oczywiste, to dopóki tego nie omówimy, nie możemy mieć pewności, że druga strona ma w tej kwestii dokładnie takie same zasady jak my.

#2. Czego oboje oczekujemy od związku?

Chodzi dokładnie o to, czy oboje traktujecie ten związek poważnie i bierzecie pod uwagę, że kiedyś stworzycie rodzinę. Nie musisz go pytać o to wprost, bo bardzo często poznasz to po jego zachowaniu (np. na wzmiankę o ślubie czy dzieciach). Trochę szkoda, gdyby po roku związku okazało się, że on nigdy nie miał co do Ciebie poważnych planów.

#3. Jakie on ma podejście do prac domowych

Choć na początku związku nie zaprzątamy sobie głowy takimi sprawami, prędzej czy później zamieszkamy z chłopakiem. Co będzie, jeśli okaże się, że on nigdy po sobie nie sprzątał, nie wynosił śmieci i nie umie zrobić prania, bo we wszystkim wyręczała go mama? Lepiej zacząć go wcześniej obserwować, a jeszcze lepiej o to zapytać.

#4. Czy on planuje mieć dzieci?

Ten punkt jest związany z punktem #2, ale warto o to dodatkowo zapytać. Pytanie czy lubi dzieci też nie jest do końca dobre, bo może lubi, ale swoich nigdy nie chce mieć? To bardzo ważne, żebyście oboje mieli takie samo podejście do związku. Nie licz na to, że uda Ci się go przekonać do zmiany zdania lub że postawisz go przed faktem dokonanym, bo możesz tego bardzo żałować. Warto przy okazji dowiedzieć się również, czy planuje pomagać przy wychowywaniu dzieci, czy może uważa, że to ,,obowiązek” kobiety.

#5. Co z kwestią pieniędzy?

Choć ten temat prawdopodobnie będzie dotyczył Was dopiero gdy zamieszkacie ze sobą, to jest on na tyle poważny, że nie mogło go tutaj zabraknąć. W końcu z powodu pieniędzy rozpadł się niejeden związek. Musicie ustalić czy będziecie mieli wspólne konto, czy podzielicie się opłatami (np. jedno opłaca rachunki, a drugie płaci za jedzenie).

#6. Byli partnerzy

Najlepiej byłoby w ogóle tego tematu nie poruszać, ale nie zawsze jest to możliwe. Najlepiej jest zdradzać jak najmniej szczegółów, w myśl zasady ,,im mniej wiesz, tym lepiej śpisz„.

Czytaj także: Trudne pytania przed pierwszym razem

Trudne tematy w związku

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

2 KOMENTARZE

  1. Mój chłopak cały czas mi mówi że się ożenimy i że będę dobrą matką i żoną :333
    Powiedział że zrobimy sobie córeczkę i synka xp ? Kocham go i chyba to jest ten mój jedyny ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj