Warto tam być! - Góry Świętokrzyskie
Warto tam być! - Góry Świętokrzyskie

Zastanawiasz się, dokąd pojechać na majówkę? A może myślisz już o zbliżających się wakacjach? W tym wpisie poznasz miejsca, które warto odwiedzić, będąc w Górach Świętokrzyskich.

Góry Świętokrzyskie to jedne z najstarszych łańcuchów górskich w Europie. Zapierające dech w piersiach krajobrazy wyglądają przepięknie nie tylko zimą, ale przez cały rok. Majówka to idealny moment, aby się tam wybrać. Poniżej znajdziesz 4 miejsca, które są warte zwiedzenia.

Warto tam być! – Góry Świętokrzyskie

#1. Łysica

To najwyższy szczyt (wznosi się aż na wysokość 614 m.n.p.m.) w paśmie Łysogór. Znajduje się na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

#2. Klasztor na Łysej Górze

Do Klasztoru na Łysej Górze można się dostać trzema szlakami pieszymi – od strony Huty Szklanej, Trzcianki oraz Nowej Słupi. Wejście nie powinno zająć dłużej niż godzinę. W klasztorze przechowywane są relikwie Krzyża Świętego.

#3. Jaskinia Raj

Jest to jedna z 28 jaskiń w Polsce, udostępnionych dla ruchu turystycznego. Podczas wyprawy trwającej 45 minut, można przejść z przewodnikiem trasę liczącą 180 metrów. Przed rozpoczęciem wycieczki, można obejrzeć wystawę muzealną dotyczącą krasu. Następnie na turystów czekają liczne komory oraz sale, w których można podziwiać nacieki, stalaktyty, skamieniałości koralowców, jak też stalagmity.

#4. Zamek królewski w Chęcinach

To budowla z przełomu XIII i XIV wieku. Trasa zwiedzania obejmuje 19 punktów, wśród których znajdują się między innymi: lochy, baszta, pomieszczenia gospodarcze, wieże, sala tortur, punkty widokowe.

Jakie jeszcze miejsca warto zwiedzić podczas pobytu w Górach Świętokrzyskich? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Restauracje w Białymstoku, które warto odwiedzić

Warto tam być! - Góry Świętokrzyskie
Warto tam być! – Góry Świętokrzyskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj