związek ze starszym chłopakiem
Źródło: Pinterest

Sprawdź, jakie są zalety i wady bycia w związku ze starszym chłopakiem.

Chłopak, który Ci się podoba jest od Ciebie starszy o kilka lat? Zastanawiasz się, czy duża różnica wieku w związku to przeszkoda nie do ominięcia? Sprawdź, jakie są zalety i wady bycia w związku ze starszym chłopakiem i przekonaj się, czy warto angażować się w taką relację.

Zalety i wady związku ze starszym chłopakiem

W tym wpisie rozważamy różnicę wieku większą niż 3 lata. Rok lub 2 lata są zazwyczaj niezauważalne dla otoczenia i dla Was samych, a im jesteście starsi, tym ta dysproporcja bardziej się zaciera.

Kiedy różnica wieku jest większa niż 3 lata

Cztery, pięć, czy jeszcze więcej lat dzielących zakochanych, to dość duża przepaść, która dla niektórych może być przeszkodą nie do ominięcia. Poniżej przedstawiamy ,,za” i ,,przeciw” związku z dużo starszym chłopakiem.

ZA. Chłopak, który jest starszy od Ciebie o 3 (lub więcej) lat, z pewnością będzie bardziej dojrzały niż Twoi rówieśnicy.

PRZECIW. Duża różnica wieku może wiązać się z innymi celami w życiu. Ty zastanawiasz się, jakie wybrać liceum, a on musi utrzymać się ze swojej wypłaty albo on chciałby się już ustatkować i wziąć ślub, a Ty wolisz imprezować.

ZA. Możesz się od niego wiele nauczyć. Starszy partner więcej w życiu przeżył, ma różne doświadczenia, a Ty możesz z tego czerpać i wyciągać wnioski, nie popełniając przy tym jego błędów.

PRZECIW. Duża różnica wieku może być problemem dla Waszego otoczenia. Najbliższa rodzina często ma problem z akceptacją takiego związku, dlatego będziecie musieli się przygotować na wiele niewygodnych pytań. Musisz wiedzieć, że dopóki nie ukończysz 18 lat, Twoi rodzice mają prawo sprzeciwiać się związkowi z dużo starszym mężczyzną.

ZA. Starszy chłopak ma większe możliwość finansowe. Oczywiście nie zachęcamy do wiązania się z kimś starszym dla pieniędzy. Nie da się jednak ukryć, że pieniądze są w życiu ważne, a im mamy ich więcej, tym komfort życia wzrasta.

PRZECIW. Jego poprzednie związki mogą spędzać Ci sen z powiek. Oczywiście młodszy chłopak także może mieć większe doświadczenie, ale im ma więcej lat, tym jest to bardziej prawdopodobne.

ZA. Teoretycznie starszy chłopak będzie chciał się ustatkować, dlatego masz większą pewność, że nie będzie skakał z kwiatka na kwiatek. Zdrugiej strony istnieje obawa, że szuka po prostu młodej dziewczyny do zabawy, dlatego zanim zaangażujesz się w ten związek, dobrze poznaj chłopaka, aby uniknąć rozczarowań.

PRZECIW. Kiedy dużo starszy chłopak podrywa nastolatkę pojawia się pytanie, dlaczego nie interesują go kobiety w jego wieku. Nie wszyscy mają dobre zamiary, dlatego bądź ostrożna dopóki dobrze nie poznasz tego chłopaka.

Decyzja o rozpoczęciu związku ze starszym chłopakiem nie jest prosta, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Jak mawiają, do odważnych świat należy, jednak dopóki nie jesteś pełnoletnia, Twoi rodzice również mogą mieć coś do powiedzenia w tej sprawie, dlatego porozmawiaj z nimi. Udowodnisz im, że jesteś dojrzała i podchodzisz do sprawy poważnie. Może warto przedstawić im partnera? Takie spotkania są mało przyjemne (zapewne chłopak dostanie wieeele pytań dotyczących swojego życia, planów na przyszłość, stosunku do Ciebie), ale Twoi rodzice będą spokojniejsi, wiedząc z kim spotyka się ich córka.

Polecamy: Dlaczego ON nie odpisuje, albo odpisuje po dłuższym czasie?

związek ze starszym chłopakiem

Źródło zdjęć: Pinterest

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj