nietypowe zastosowania podpasek
Obraz Sookyung An z Pixabay

W tym wpisie znajdziesz nietypowe zastosowania podpasek, o których prawdopodobnie dotąd nie pomyślałaś.

Każda z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, do czego służą podpaski. Nie wszyscy jednak wiedzą, że podpaski można wykorzystać również w inny sposób. Poniżej znajdziesz kilka przykładów.

Zastosowania podpasek, o których byś nie pomyślała!

1. Do butów

? Pierwszym alternatywnym zastosowaniem podpaski jest zrobienie z niej wkładki, dzięki której noszenie szpilek, czy lekko za dużych butów, będzie wygodniejsze. Wystarczy, że odpowiednio ją obetniesz i przykleisz we wnętrzu buta.
? Drugą alternatywą jest przyklejenie kawałka podpaski na pięcie, jeśli but Cię w tym miejscu obciera.
? Jeśli masz mokre buty i chcesz, aby szybciej były suche, włóż do środka podpaskę. Nie tylko ściągnie ona wilgoć, ale i zadba o przyjemny zapach Twojego obuwia (jeśli zdecydujesz się na wersję zapachową).

2. Do ubrań i bielizny

? W upalne dni, kiedy bardziej się pocimy, możemy przykleić podpaskę wewnątrz ubrania na wysokości pachy, co sprawi, że pot nie będzie widoczny na ubraniu, a przykry zapach stanie się mniej wyczuwalny.
? Można także przykleić cienką podpaskę wewnątrz stanika. Pomoże to przy poceniu się piersi i poprawi wygodę, np. podczas uprawiania sportu.

3. W podróży

? Gdy wyjeżdżasz w krótką podróż, zabierasz mały bagaż i nie masz miejsca na wiele kosmetyków, możesz nasączyć podpaskę płynem do demakijażu. Dzięki temu będziesz miała podręczny kosmetyk do umycia twarzy, przed pójściem spać.
? Kiedy przypadkowo rozlejesz coś lub wybrudzisz, a nie będziesz miała przy sobie ścierki czy szmatki, podpaska dobrze sprawdzi się w tej roli.

4. ?Na czarne godziny?

? Możesz również wykorzystać podpaski jako zimny okład. Wystarczy, że nalejesz na nią trochę wody i zamrozisz. Będziesz miała zimny okład w pogotowiu, w razie gdyby się coś stało.
? Jeśli znajdujesz się w jakimś egzotycznym kraju i boisz się o kradzież swoich pieniędzy, zamiast w portfelu, schowaj je w podpasce. Chyba nikomu nie przyjdzie do głowy, że pieniądze mogą być właśnie tam.

Znasz jeszcze inne zastosowanie podpasek? Daj znać w komentarzu!

Czytaj także: Najbardziej denerwujące rzeczy podczas okresu

nietypowe zastosowania podpasek
Obraz Sookyung An z Pixabay

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj