Źródło: Pinterest

Katarzyna zastanawia się, czy powinna w tym roku podchodzić do matury. Przeczytajcie jej list.

,,Cześć, nie wiem gdzie się z tym zgłosić, a muszę się wygadać. W tym roku mam/miałam zdawać maturę i o tym chciałam właśnie napisać. Odkąd poszłam do liceum, wiedziałam, że będę zdawać egzamin dojrzałości. Już w pierwszej klasie nauczyciele o tym mówili, ale wiadomo jak to jest – uczymy się na bieżąco, a nie pod kątem egzaminu.

Jak zaczęła się kwarantanna i nie było mowy o przełożeniu terminu matur, to stwierdziłam, że w tym roku nie podejdę do egzaminu. Omówiłam to z rodzicami, stwierdziliśmy wspólnie, że to nie koniec świata, a jednak zdrowie i bezpieczeństwo jest ważniejsze. Potem okazało się, że jednak termin został przesunięty. Problem w tym, że ja już sobie odpuściłam naukę. Oczywiście to nie tak, że nie uczę się wcale. Skupiłam się jednak na bieżącym materiale, a nie na powtarzaniu wcześniejszych tematów i rozwiązywaniu arkuszy.

Czasu zostało niewiele, a ja nie czuję się psychicznie na siłach, żeby podejść do matury. Z drugiej strony boję się jednak tej rocznej przerwy i tego, że przez ten czas to już w ogóle zapomnę cały materiał i nie dam rady się dobrze przygotować.

Mam żal do nauczycieli, chociaż to nie jest ich wina, że jest koronawirus, ale uważam, że kompletnie nie potrafią nauczać zdalnie i przygotować do matury. Każdy tylko zadaje i nie patrzy na to, że trzeba mieć jeszcze czas na powtórki, więc ja sobie po prostu odpuściłam, ale to jest chore, żeby tak robić. Jestem pewna, że gdyby nie ta cała sytuacja to bym zdała maturę bez problemu”. Katarzyna

Polecamy: ,,Moja mama odradza mi studia. Czy powinnam jej słuchać?”

Źródło: Pinterest

2 KOMENTARZE

  1. Na twoim miejscu spróbowałabym..co ci szkodzi? A nóż się uda..bo przecież masz jakąś wiedze…w razie niepowodzenia to nie koniec świata spróbujesz za rok, przynajmniej bogatsza o doświadczenie…dla mnie bez sensowne jest nie próbowanie, bo im bardziej się to odkłada tym mniej prawdopodobne, że się do tej matury przystąpi w późniejszym czasie.

  2. Nie zwalaj na nauczycieli, dla nich sytuacja też jest trudna i nigdy wcześniej nie uczyli zdalnie. Prawda jest taka, że kwarantanna nie trwa jeszcze zbyt długo, więc na pewno nie zapomniałaś nagle ponad 2 lat nauki. Poza tym za rok byłoby jeszcze gorzej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj