horrory idealne na halloween

W tym wpisie znajdziesz 10 propozycji horrorów, idealnych na Halloween.

W tym roku spędzasz Halloween w domu? Nic straconego! Możesz świętować sama lub zaprosić koleżankę i obejrzeć jakiś film grozy. Aby wprowadzić się w odpowiedni nastrój, możecie zgasić światło i zapalić świece. Do pełni szczęścia brakuje już tylko przekąsek (idealnie nadadzą się żelki w kształcie duszków lub żelkowe szczęki oraz chrupki Monster), no i oczywiście dobrego filmu. Poniżej znajdziesz 10 propozycji od nas. Uwaga! Oglądasz na własną odpowiedzialność!

10 horrorów idealnych na Halloween

#1. ?Martwa cisza” (2003)

Jamie i Lisa znajdują pod drzwiami lalkę brzuchomówcy. Wkrótce ktoś morduje kobietę, wyrywając jej wcześniej język. Jamie, który jest podejrzanym o zabójstwo, chce wyjaśnić zagadkę śmierci żony i zdobyć dowody swojej niewinności. Odkrywa, że lalka należała do zamordowanej brzuchomówczyni.

#2. ?Obecność” (2013)

Historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Lorraine Warren i Ed Warren są badaczami zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia zostają wezwani przez rodzinę, mieszkającą na odludnej farmie. Okazuje się, że w ich domu mieszka tajemnicza zjawa, niedająca im spokoju. W domu rodziny, napotykają klasyczne oznaki demonów. Para badaczy staje do walki z najstraszniejszym demonem, z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia.

#3. ?Widzę, widzę” (2014)

Do zacisznego domku na wsi po operacji plastycznej powraca matka dwóch dziewięcioletnich chłopców. Dzieci podejrzewają, że kobieta nie jest osobą, za którą się podaje.

#4. ?Zło we mnie” (2015)

W katolickiej szkole dla dziewcząt w Bramford zaczyna się przerwa świąteczna. Na miejscu, w opustoszałym z dnia na dzień internacie, pozostają wyłącznie Katherine (Kiernan Shipka) i Rose (Lucy Boynton), których rodzice ? z niewiadomych powodów ? nie stawili się po odbiór córek. Równolegle, swoją podróż w kierunku Bramford kontynuuje Joan (Emma Roberts) ? tajemnicza kobieta z mrocznym sekretem. Jej nadejście uwalnia demony, która zaczynają zagrażać Katherine i Rose. Czy zdane tylko na siebie uczennice zdołają powstrzymać moce, które przebudziły się w zapomnianych podziemiach szkoły?

#5. ?Kiedy gasną światła” (2016)

Kiedy Rebecca opuściła rodzinny dom, myślała, że wraz z nim pozostawiła za sobą lęki z dzieciństwa. Dorastając, nigdy nie miała całkowitej pewności, co było prawdziwe, a co nie, zwłaszcza kiedy gasły światła. Teraz jej młodszy brat, Martin, jest świadkiem tych samych niewyjaśnionych i przerażających sytuacji, które kiedyś wystawiały na próbę jej zdrowie psychiczne i zagrażały bezpieczeństwu. Przerażająca istota w tajemniczy sposób związana z matką rodzeństwa, Sophie, ponownie pojawiła się w ich życiu. Tym razem jednak, w miarę jak Rebecca zbliża się do odkrycia prawdy, nie ma wątpliwości, że ich życiu zagraża niebezpieczeństwo… zwłaszcza Kiedy gasną światła.

#6. ?Obecność 2″ (2016)

Lorraine i Ed Warren udają się do północnej części Londynu, aby pomóc samotnej matce wychowującej czwórkę dzieci, której dom jest nawiedzany przez złośliwe duchy.

#7. ?Rytuał” (2017)

Czwórka dawnych przyjaciół, którzy ostatnio rzadko się widują, wybiera się do Szwecji na wędrówkę po górach – być może ich ostatnią.

#8. ?Slumber” (2017)

Specjalistka zajmująca się zaburzeniami snu postanawia pomóc rodzinie, którą nęka demon atakujący w nocy i paraliżujący swe ofiary.

#9. ?Impostor” (2019)

Sarah przeprowadza się ze swoim synkiem do domu na wsi. Pewnej nocy Chris znika, a kiedy się odnajduje, kobieta zaczyna podejrzewać, że chłopiec, który wrócił, może wcale nie być jej synem.

#10. ?To my” (2019)

Matka i ojciec spędzają czas z dziećmi w domku na plaży. Wkrótce ich spokój zakłócają nieproszeni goście, którzy nie mają dobrych intencji.

Polecamy: 10 przerażających horrorów, idealnych na jesienne wieczory!

horrory idealne na halloween

Źródło zdjęć: Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj