10 idealnych piosenek na jesienną melancholię
Źródła: https://pl.pinterest.com/pin/67342956907457474 || https://pl.pinterest.com/pin/926263848334679062 || https://pl.pinterest.com/pin/825284700480078770 || https://pl.pinterest.com/pin/335025659785997361

W tym wpisie znajdziecie 10 piosenek, idealnych na jesienną melancholię.

Jesień to pora roku, w której wszystko staje się spokojniejsze. Zdarza się, że pochłania nas melancholia. Mamy wtedy ochotę zostać w domu i pod ciepłą kołdrą oraz z gorącym napojem, słuchać spokojnych, a czasem też smutnych piosenek. Być może ten wpis sprawi, że dodacie kilka nowych utworów do swojej jesiennej playlisty!

10 idealnych piosenek na jasienną melancholię

#1. Palaye Royale & LP – Line it up

Jeden z nowszych utworów zespołu Palaye Royale, w rockowym brzmieniu. Zapewne każdy kojarzy LP i piosenkę ,,Lost on You”. Teraz macie szansę usłyszeć ten głos w nowej odsłonie!

#2. Tanita Tikaram – Twist in My Sobriety

Piosenka, która swoje lata świetności miała w latach 90. Mamy nadzieję, że ten wpis pozwoli Wam ją sobie przypomnieć!

#3. Molchat Doma – Судно (Sudno)

Białoruski zespół post-rockowy, którego utwory swoją popularność zyskały m.in. na TikTok’u. Być może kojarzycie tę piosenkę?

#4. Agnes Obel – Familiar

Jeżeli oglądaliście niemiecki serial ,,Dark”, to zapewne słyszeliście już ten przepiękny utwór.

#5. LemON – Sowa

Czas na coś z polskiego repertuaru. Zespół LemON, słynący z utworów, takich jak: ,,Napraw”, ,,Będę z Tobą”, czy ,,Scarlett”. Godny polecenia będzie również ten mniej znany – ,,Sowa”.

#6. Evanescence – My Immortal

Zdecydowanie jeden z piękniejszych utworów, który jest niezwykle popularny. Możemy się założyć, że widząc miniaturkę i sam tytuł – utwór sam rozbrzmiewa w Waszych głowach.

#7. Secret Garden – Nocturne

Z dużym prawdopodobieństwem ten utwór będzie dla większości nowością. Jest dość nietypowy, głównie instrumentalny, ale jaki klimatyczny! Jest to norweska propozycja na Konkurs Piosenki Eurowizji z 1995 roku. W dodatku, udało jej się zwyciężyć! 🙂

#8. Twenty One Pilots – Goner

Utwór w charakterze rockowym, z niesamowicie emocjonalnym punktem kulminacyjnym.

#9. MARO – saudade, saudade

Wracamy do Eurowizji. Tym razem jednak jest to utwór z 2022 roku i reprezentantka Portugalii – MARO, która swoją piosenką stworzyła niewiarygodnie przyjemny klimat.

#10. Dido – Thank You

Dido to piosenkarka, która zdecydowanie kojarzy nam się z melancholijnym brzmieniem. Fragment utworu ,,Thank You” występuje także w utworze ,,Stan”, który Dido miała okazję nagrać z Eminemem.

Dodatkowo wyżej wspomniany utwór ,,Stan” – Eminem & Dido

To już wszystkie propozycje utworów idealnych na jesienną melancholię! Kojarzyliście większość, czy były to dla Was nowości? 🙂 Dajcie znać!

Polecamy: 10 rzeczy, które możesz zrobić jesienią!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj