Ten wpis jest dedykowany osobom, które kochają sport oraz posiadają czworonożnych pupili.

Masz psa i chcesz, aby uczestniczył on w Twojej aktywności fizycznej? Nic prostszego! W tym wpisie znajdziesz propozycje trzech ćwiczeń, które śmiało możesz wykonywać razem ze swoim czworonożnym przyjacielem.

3 ćwiczenia, które można wykonywać z psem

#1. Canicross

To dyscyplina przeznaczona głównie dla fanatyków biegania, którzy chcieliby swoją pasję dzielić się z psami. Polega ona na tym, że wokół tali biegacza jest założony pas, do którego jest przymocowana linka, łącząca pupila z właścicielem. Zazwyczaj pies biegnie przed osobą, dzięki czemu pomaga to w pokonywaniu dłuższego dystansu.

#2. Dogtrekking

Jest to dyscyplina bardzo podobna do tej opisanej wyżej, ale zamiast biegu wykonuje się spacer. Najczęściej jest to spacer długodystansowy, który czasami może przechodzić w lekki trucht.

#3. Dogfrisbee

Ta dyscyplina polega na rzucaniu frisbee psu, tak aby złapał on je w powietrzu. Ten sport jest podobny do zwykłego aportowania, które można wykonywać codziennie, mając do użytku tylko zwykły patyk, a nie specjalistyczny sprzęt.

W czasie wakacji zachęcamy do uprawiania sportu, który dobrze wpływa na samopoczucie oraz zdrowie, a jeśli jest to połączone z zabawą z pupilem, to gwarantujemy, że po chwili radości, obie strony będą zadowolone.

Polecamy: Kiedy jest najlepsza pora na trening?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj