Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz 3 propozycje książek, idealnych na czas pandemii.

Książki ? świetny umilacz wolnego czasu, którego podczas pandemii jest bardzo dużo. Dodatkowo rozwijają one nasz język, pomagają w ortografii, a co chyba teraz najważniejsze, pozwalają się przenieść w inne, ?bezpieczne? światy, wolne od koronawirusa. Oto 3 lektury, które przeczytałam w ostatnim czasie i z całą odpowiedzialnością polecam.

3 książki na pandemię CZĘŚĆ #1

#1. ?Czarne skrzydła?, autorstwa Sue Monk Kidd

Jest to powieść o dwóch kobietach, które pochodzą z różnych światów. Autorka przenosi nas do dziewiętnastowiecznej Ameryki, w której w dalszym ciągu, zwłaszcza na południu, istnieje niewolnictwo. Nasze bohaterki to biała dziewczyna, Sara, pochodząca z bogatego domu i jej niewolnica, zwana Szelmą. Los sprawił, że w pewnym momencie ich drogi się przetną. Jak potoczą się ich losy? Czy spełnią one swe marzenia? Tego musisz dowiedzieć się sama.

#2. ?Niepoliczalne?, autorstwa Karen Gregory

Opowieść o nastolatce z zaburzeniami odżywiania. Anoreksja ma u Heddy charakter obsesyjny. Aby się uspokoić, liczy. Nazywa ona chorobę ?Nią?, ponieważ łatwiej się walczy ze spersonalizowanym przeciwnikiem. Dodatkowo pojawia się jeszcze jeden kłopot, zwany ciążą. Bohaterka musi teraz dbać nie tylko o siebie, ale także o dziecko, chociaż obawia się deformacji ciała. Co się stało później? Czy Hedda urodzi? Czy jej dziecko może być zdrowe? Odsyłam do tej powieści, która wciąga i nim się obejrzysz, zdążysz ją przeczytać.

#3. ?Bransoletka?, autorstwa Ewy Nowak

Ostatnią w tym artykule książką jest opowieść o szesnastoletniej Weronice. Dziewczyna zrobi wszystko dla chłopaka, który jej się podoba, ale także po to, żeby uciec choć na chwilę od złych relacji rodzinnych. Wyjazd na warsztaty teatralne, które wyobrażała sobie całkowicie inaczej, odmieni jej podejście do innych. Nowe koleżanki, na które może liczyć, ale także obecność Karola, niesprawiedliwie ocenianego na początku, wpłyną na dalsze losy bohaterki. Według mnie jest to książka nie tylko dla entuzjastów romansów, ale też dla zaczarowanych światem teatru, którego w tej powieści nie zabraknie.

Czytaj także: Amerykańskie hity kinowe CZĘŚĆ 2

Źródło: Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj