Źródło: Pinterest

Jesteś na diecie, a nadprogramowe kilogramy nie chcą zniknąć? Sprawdź, co może być tego przyczyną!

Która z nas nigdy nie była na diecie? Pewnie niewielki procent. Z dietami bywa różnie, najczęściej po jakimś czasie tracimy zapał i wracamy do dawnych nawyków żywieniowych. Co jednak w sytuacji, gdy motywacja Cię nie opuszcza w przeciwieństwie do dodatkowych kilogramów, które próbujesz zrzucić? Wtedy najczęściej pojawiają się czarne myśli i chęć odpuszczenia sobie wszystkiego. Spadek pewności siebie i frustracja to najczęściej pojawiające się uczucia. Czy można coś na to zaradzić? Oczywiście! Poniżej znajdziesz kilka najczęściej popełnianych błędów, przez które diety nie działają.

3 powody, dlaczego Twoja dieta nie działa

#1. Myślisz o tym, że jesteś na diecie

To błąd! Przez to podświadomie masz poczucie, że czegoś musisz sobie odmawiać. Ciężko w takiej sytuacji wytrzymać przez dłuższy czas i się nie złamać. Musisz zmienić myślenie! Nie myśl o tym jak o diecie, a po prostu zdrowym odżywianiu. Szukaj zdrowszych zamienników i przygotowuj swoje ulubione potrawy w wersji ,,fit”. Pozwól sobie od czasu do czasu na mały grzeszek, a bycie na ,,diecie” przestane być taką katorgą.

#2. Przyjmujesz zbyt mało kalorii

Niektóre diety są skonstruowane w taki sposób, że praktycznie cały czas jesteśmy głodni podczas ich stosowania. Zbyt restrykcyjne ograniczenia sprawią, że będziesz rozdrażniona, a Twoje myśli będą cały czas krążyć wokół jedzenia. Od tego już tylko krok do poddania się. Kalorie obcinaj stopniowo i przede wszystkim daj sobie (i swojemu ciału!) czas. Nie oczekuj efektów natychmiast, a nie rozczarujesz się i dasz radę wytrwać w swoim postanowieniu dłużej.

Pamiętaj, że jeśli będziesz się głodzić, Twój organizm zacznie się przed tym bronić w taki sposób, że spowolni Twój metabolizm, a Ty, żeby dalej chudnąć, będziesz musiała jeszcze mniej jeść. To prosta droga do zaburzeń odżywania, typu anoreksja czy bulimia!

#3. Jesz rzeczy, których nie lubisz

To jedna z przyczyn, dlaczego diety nie przynoszą efektów. Ponieważ nie są one tworzone indywidualnie, zawierają produkty, których nie lubimy. Nic dziwnego, że czujemy się przez to zniechęcone. Zdecydowanie lepszym sposobem jest samodzielne wyszukanie zdrowych i niskokalorycznych przepisów oraz trzymanie się kilku zasad:

  • Eliminacja cukru;
  • Rezygnacja z wysoko przetworzonej żywności;
  • Zastąpienie jasnego pieczywa ciemnym, a śmietany gęstym jogurtem;
  • Picie wody.

Jesteśmy wielkimi przeciwniczkami różnego rodzaju diet. Według nas, odchudzanie należy przeprowadzać mądrze i przede wszystkim w zdrowy sposób. Znacznie lepsze efekty można uzyskać wprowadzając na stałe zdrowe nawyki do swojego jadłospisu i włączając trening do swojego planu dnia.

Czytaj także: Jak oszukać głód – skuteczne triki!

dlaczego dieta nie działa

Źródło zdjęć: http://favim.com