Czy warto mieszkać z chłopakiem przed ślubem?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/246290673357119477

Planujecie wspólne zamieszkanie z chłopakiem? Oto 3 pytania, które powinnaś sobie zadać, zanim do tego dojdzie.

W dzisiejszych czasach mało która para bierze ślub, bez wcześniejszego zamieszkania ze sobą. Dla wielu jest to naturalny, kolejny krok w relacji. Jeżeli Ty również stoisz właśnie przed podjęciem tej ważnej decyzji, być może w Twojej głowie rodzą się jakieś wątpliwości. 3 pytania, które znajdziesz w tym wpisie, powinny pomóc Ci je rozwiać.

3 pytania, które powinnaś sobie zadać, przed wspólnym zamieszkaniem

Na poniższe pytania możesz spróbować odpowiedzieć sama lub przedyskutować je razem ze swoim partnerem.

#1. Jak będziecie dzielić się wydatkami?

Wspólne mieszkanie najczęściej oznacza także wspólny budżet. A może w Waszym przypadku będzie inaczej i będziecie dzielić się wszelkimi kosztami po połowie? Kwestia finansów jest niezwykle istotna i warto ustalić ją jeszcze przed wspólnym zamieszkaniem, aby później nie stanowiła powodów do kłótni.

#2. Czy znacie się wystarczająco długo, aby podjąć ten krok?

Mieszkanie ze sobą to duży sprawdzian dla związku, dlatego zanim się na to zdecydujesz, upewnij się, że to odpowiedni moment. Relacja krótka stażem może tego nie udźwignąć. Z pewnością pojawią się problemy, kłótnie i pretensje. Oczywiście będzie też mnóstwo pięknych momentów 🙂 Po prostu odpowiedz sobie na pytanie, czy Wasz związek jest już na tyle silny, że jesteście gotowi na ten krok.

#3. Jak rozdzielicie obowiązki domowe?

W związku partnerskim obie strony powinny dzielić się obowiązkami domowymi. Jedno robi zakupy, drugie gotuje. Jedno sprząta kuchnię, drugie łazienkę. To oczywiście tylko propozycja. Możecie także wszystko robić wspólnie. Ważne, aby żadne z Was nie czuło się poszkodowane, że robi znacznie więcej niż to drugie.

Co jeszcze warto ustalić przed wspólnym zamieszkaniem ze sobą? Podziel się swoimi pomysłami w komentarzu!

Czytaj także: 10 czerwonych flag dla związku

Czy warto mieszkać z chłopakiem przed ślubem?
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/221943087874678645

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj