Źródło: Pinterest

Jeżeli zastanawiasz się, czy aby na pewno dobrze malujesz swoje brwi, to ten wpis jest dla Ciebie!

Malowanie brwi nie jest wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać. W drogeriach dostępnych jest wiele kosmetyków, a salony kosmetyczne oferują szereg zabiegów, co może powodować dezorientację. Bez pomocy specjalistki może być nam ciężko dobrać dla siebie odpowiednią metodę makijażu, aby brwi nie wyglądały na przerysowane. Poniżej znajdziesz najczęstsze błędy, jakie popełnią nastolatki podczas malowania brwi. Pamiętaj – to nigdy nie wygląda dobrze!

5 najczęściej popełnianych błędów podczas malowania brwi

#1. Zbyt mocne podkreślenie

Podczas malowania brwi, trzeba być bardzo ostrożnym i uważać, aby nie nałożyć zbyt dużo kosmetyku. Grozi to efektem sztuczności i przerysowania, co niestety nie prezentuje się dobrze.

#2. Nieodpowiedni kształt

Aby brwi wyglądały ładnie i naturalnie, bardzo ważne jest to, aby skupić się nie tylko na tym, żeby były równe, ale również na tym, żeby miały odpowiedni kształt, pasujący do naszej twarzy. Jeśli masz z tym problem, najlepiej będzie jeśli udasz się do kosmetyczki, która odpowiednio wydepiluje włoski. Niewłaściwy kształt brwi może nadać Twojej twarzy zupełnie inny wyraz. Pamiętaj, że nie powinny być one ani zbyt grube, ani zbyt cienkie.

Tego unikaj:

błędy popełniane podczas makijażu brwi
Źródła: https://pl.pinterest.com/pin/60587557466636511/ || https://pl.pinterest.com/pin/201465783317880500/

#3. Nieodpowiedni odcień

Przy doborze kosmetyków do brwi ważne jest to, aby ich kolor zgadzał się z tym, co mamy na twarzy. W innym wypadku makijaż nie będzie dobrze się prezentował. Pamiętaj, że zawsze lepiej jest wybrać ocień o ton jaśniejszy niż ciemniejszy od Twojego naturalnego koloru.

#4. Nierówny kształt

Nierówne brwi nie wyglądają korzystnie. Jeżeli włoski naturalnie rosną nierówno, możesz to skorygować podczas malowania się. W innym wypadku Twoja twarz będzie wyglądała bardzo niesymetrycznie.

#5. Przerysowane brwi

Niestety wielu nastolatkom nie podobają się ich brwi, dlatego na ich miejsce rysują nowe albo malują brwi tam, gdzie już ich nie ma. Zazwyczaj nie wygląda to zbyt dobrze. Nadajemy wtedy swoim brwiom sztuczności, a to te naturalne wyglądają przecież najlepiej.

Pamiętaj, że metodą prób i błędów jesteś w stanie dobrać odpowiednią metodę makijażu, dzięki której podkreślisz swoje brwi bez efektu sztuczności. Powodzenia!

Czytaj także: Jak optycznie powiększyć usta?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj