jak utrzymać porządek w pokoju
jak utrzymać porządek w pokoju

Masz problem z ogarnięciem swojego pokoju, przez co ciągle panuje u Ciebie bałagan? Zastosuj poniższe porady, a zobaczysz, że będzie o wiele lepiej!

Dla wielu z nas utrzymanie porządku w pokoju to nie lada wyzwanie. Jednak kiedy małymi kroczkami wprowadzimy poniższe zachowania do naszej codzienności, dbanie o czystość w pokoju, stanie się rutyną i będzie przychodziło nam z większą łatwością.

5 porad, jak utrzymać porządek w pokoju

#1. Sprzątaj na bieżąco

Wysypałaś chipsy, rozlałaś herbatę lub wyciągnęłaś połowę ubrań z szafy w poszukiwaniu ulubionej bluzki? Nie zostawiaj tego na później, tylko posprzątaj od razu! Jeśli będziesz zwlekać, później narobi się jeszcze gorszy bałagan. Sprzątając na bieżąco, będziesz mieć także mniej pracy przy większych porządkach (o których również powinnaś pamiętać, przynajmniej raz na jakiś czas) 🙂

#2. Odkładaj rzeczy na swoje miejsce

Pewnie czasem się spieszysz lub nawet z lenistwa odkładasz niektóre rzeczy, gdzie popadnie. Spróbuj to zmienić! Odłożenie długopisu czy książki na właściwe miejsce zajmie zaledwie parę sekund więcej, ale za to oszczędzi Ci później większego sprzątania i nie dopuści do powstania ogromnego bałaganu. Pamiętaj, że wszystko powinno mieć swoje miejsce, inaczej w Twoim pokoju będzie prawdziwy ,,groch z kapustą”, a Ty nie będziesz mogła niczego znaleźć.

#3. Składaj ubrania

Po przeszukiwaniu zawartości szafy, wiele osób wyrzuca z niej ubrania i zostawia je w tym miejscu. Często też po praniu i wysuszeniu ubrań, lądują one na łóżku, krześle, a nawet podłodze, zamiast w szafie. Przez to nie tylko tworzy się bałagan, ale ubrania szybciej się brudzą oraz niszczą. Postaraj się codziennie wygospodarować te 5 minut, aby poskładać czyste ubrania i bieliznę, a brudne rzeczy włożyć do kosza na pranie.

#4. Korzystaj z organizerów

Organizery pomogą zagospodarować przestrzeń i zadbać o porządek. Możesz je kupić w sklepie, zamówić na stronie internetowej (np. na Allegro) albo zrobić samodzielnie. Dzięki temu wszystko będzie miało swoje miejsce, a drobne rzeczy nie będą się gubić czy leżeć porozrzucane w pokoju 🙂

#5. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Im więcej rzeczy posiadasz, tym trudniej będzie Ci zadbać o porządek. Zrób przegląd swoich ubrań, kosmetyków i drobiazgów. Może znajdzie się coś, czego nie używasz, co możesz sprzedać lub komuś oddać?

Co sądzisz o naszych radach? A może masz swoje sposoby, które pomagają Ci zadbać o porządek? Daj nam znać w komentarzu!

jak utrzymać porządek w pokoju
jak utrzymać porządek w pokoju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj