Każda z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką rolę odgrywa bezpieczeństwo. Co zrobić, by zawsze czuć się pewnie i komfortowo? Przeczytaj kilka rad!

Na pewno słyszałaś już wiele historii na temat późnych powrotów do domu. Pewnie myślisz, że rodzice mówią tak, żeby Cię nastraszyć, ale pamiętaj, że oni chcą dla Ciebie jak najlepiej. Czasem zdarza się tak, że nasz strach jest nieuzasadniony, ale zawsze warto wiedzieć co się wokół nas dzieje.

5 rzeczy, które warto zrobić, by czuć się bezpieczniej

Jeśli masz słuchawki, korzystaj tylko z jednej

Musisz być w stanie słyszeć co się wokół Ciebie dzieje. Mając dwie słuchawki możesz nie zwrócić uwagi na zbliżającą się osobę, a obcy chłopacy zaczepiający na ulicy potrafią być naprawdę irytujący, nie wspominając już o tym, że gdyby któryś zaczął za Tobą iść, to nawet go nie usłyszysz. Ta zasada dotyczy także przemieszczania się po mieście. Pamiętaj, że wokół Ciebie znajdują się rowerzyści, a mając obie słuchawki w uszach, możesz nie usłyszeć, że ktoś nadjeżdża i po prostu wejść mu pod koła.

Nigdy nie otwieraj drzwi obcym

Brzmi jak punkt z pogadanki w podstawówce, prawda? Jeśli w Twoich drzwiach zamontowany jest wizjer, powinnaś zacząć go używać. Nigdy nie uchylaj drzwi, by sprawdzić kto jest za nimi, jeśli drzwi nie są odpowiednio zabezpieczone, ponieważ nie jest to bezpieczne.

Nigdy nie zostawiaj napoju bez nadzoru na imprezie

Żelazna zasada, której każda z nas powinna surowo przestrzegać. Głupi żart może skończyć się tragicznie. Co gorsza taka sytuacja wcale nie musi być żartem, a wtedy wiemy jak to się może skończyć. Nie przyjmuj także napojów od obcych, jeśli nie widziałaś jak napój został przygotowany. Zawsze stosuj zasadę ograniczonego zaufania, nawet jeśli TEN chłopak wydaje się być naprawdę miły. Być może to tylko pozory, a on chce Cię wykorzystać.

5 rzeczy, które warto zrobić, by czuć się bezpieczniej

Upewnij się, że bateria w twojej komórce jest naładowana

Nie dlatego, że jesteś od niej uzależniona. Nie chodzi o social media. Nigdy nie wiesz co może się wydarzyć. Być może nastąpi sytuacja awaryjna, w której koniecznie będziesz musiała zadzwonić po pomoc, zrobić zdjęcie lub coś nagrać.

Jeśli czujesz się obserwowana, nigdy nie idź samotnie

Kiedy wracasz o późnej porze staraj trzymać się głównych ulic. Będziesz czuła się pewnej. Jeśli czujesz się obserwowana lub gdy idziesz na piechotę i masz wrażenie, że ktoś za Tobą idzie, natychmiast skieruj się w tłum ludzi lub wejdź do sklepu czy kawiarni.

Źródło zdjęć: http://favim.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj