Źródło: Pinterest

Kiedy odchudzanie jest zbyt intensywne? Przestawiamy 5 niepokojących objawów.

Warto dbać o swoją sylwetkę, ale niech to nie stanie się obsesją. Ciągłe liczenie kalorii, ważenie się, porównywanie się z modelkami – to niepokojące symptomy. Robią tak, szybko zauważysz pogorszenie się stanu zdrowia, co w konsekwencji może prowadzić do różnych zaburzeń – na przykład do anoreksji. Kiedy warto powiedzieć sobie “stop”?

5 sygnałów, że musisz przestać się odchudzać

#1. Głodzisz się

Dieta powinna być prawidłowo zbilansowana, tak żeby posiłki dostarczały wystarczającą ilość składników odżywczych. Nie możesz głodzić się – jeśli między posiłkami odczuwasz głód – sięgnij po owoc lub orzechy. Jeśli nie wiesz, jak ułożyć odpowiedni jadłospis, udaj się do dietetyka, który na pewno Ci pomoże.

#2. Jesteś ciągle zmęczona

Jeśli jeszcze za mało, nie masz na nic siły. To normalne. Ale może czas to zmienić? Jedzenie ma dostarczać energii – nie przesadzaj z odchudzaniem – dieta, żeby była zdrowa, nie może być zbyt mocno restrykcyjna.

#3. Liczy się tylko wygląd i waga

Wszystkie Twoje rozmowy skupiają się na diecie i ćwiczeniach – nie ma dla Ciebie innego tematu. Podejdź do sprawy z rozsądkiem, bo zdrowie jest tylko jedno, a zbyt gwałtowne odchudzanie może prowadzić do ciężkich chorób.

#4. Jesteś za chuda

Jesteś bardzo szczupła, a wciąż wydaje Ci się, że powinnaś zgubić kilka kilogramów. Nie docierają do Ciebie rozmowy z przyjaciółmi i rodziną, którzy sugerują, że nie wyglądasz korzystnie. Jeśli nie wierzysz, że ważysz za mało, policz sobie wskaźnik BMI, który powie Ci, czy Twoja waga mieści się w normie.

#5. Masz problemy z miesiączkowaniem

To problem, którego nie możesz ignorować. Odchudzanie bardzo często prowadzi do zaniku miesiączki, a to już znak, że z Twoim organizmem dzieje się coś niedobrego. Warto to skonsultować z lekarzem.

Czytaj także: Przykładowy jadłospis na diecie

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj