piosenki w wakacyjnym stylu
Pexels

W tym roku wakacje spędzasz w domu? Sprawdź, co możesz robić, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas.

Wakacje to idealny moment na to, aby podróżować, jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Na szczęście siedzenie w domu wcale nie musi oznaczać nudy. W tym wpisie przestawiamy 8 pomysłów, dzięki którym spędzisz wakacje w ciekawy sposób, nawet jeśli zostajesz na miejscu.

Co robić w wakacje, jeśli nigdzie nie wyjeżdżasz?

#1. Pojedź na wycieczkę

To, że nie masz zaplanowanego żadnego dalszego wyjazdu, nie oznacza od razu, że musisz siedzieć w domu. Są przecież autobusy oraz pociągi, których bilety nie kosztują wiele (szczególnie, jeśli przysługuje Ci zniżka uczniowska). Z pewnością starczy Ci pieniędzy na jedną dalszą wycieczkę lub kilka krótszych.

#2. Zacznij czytać książki

Jeżeli masz wrażenie, że w Twoim życiu wieje nudą, to dzięki książkom możesz przeżyć mnóstwo przygód! Sięgnij po opowiadania, które przeniosą Cię do innego świata. Nie będziesz nawet musiała wychodzić z domu, choć czytanie np. w parku, jest równie przyjemne. W naszej zakładce ,,Książki” znajdziesz mnóstwo młodzieżowych propozycji.

#3. Spróbuj znaleźć nowe hobby

Bez względu na to, czy masz dużo zainteresowań, czy wręcz przeciwnie, wakacje to idealny moment na to, aby poszerzyć swoje horyzonty. Na pewno jest coś, czego zawsze chciałaś spróbować, ale brakowało Ci czasu. A może odwrotnie – jakieś zajęcie jest popularne wśród Twoich znajomych, a Ty zawsze uważałaś, że to nie dla Ciebie? Nie zaszkodzi spróbować, w końcu nic na tym nie tracisz 🙂

#4. Zacznij zarabiać

Jeżeli nigdzie nie wyjeżdżasz w te wakacje, to wykorzystaj wolny czas na zarobienie pieniędzy. Możliwości masz naprawdę sporo! Możesz zatrudnić się u kogoś, spróbować czegoś na własną rękę (np. rękodzieło) albo spieniężyć ubrania, których już nie nosisz oraz rzeczy, których nie używasz.

#5. Przygotuj się na nowy rok szkolny

Myślisz, że nie ma gorszego pomysłu na spędzenie wakacji? Uwierz, że takie przygotowania mogą być naprawdę ciekawe! Szczególnie, jeśli masz zdolności manualne. Niektóre elementy wyprawki możesz przygotować własnoręcznie. Dzięki temu będą wyjątkowe. Zajrzyj do naszych wpisów (wystarczy kliknąć w zdjęcie):

Szkolne DIY: ozdobne zeszyty
Szkolne DIY: ozdobne zeszyty
Szkolne DIY: plan lekcji
Szkolne DIY: plan lekcji
Szkolne DIY: organizer do szafki
Szkolne DIY: organizer do szafki
Szkolne DIY: zakładki do książki
Szkolne DIY: zakładki do książki

#6. Zmień coś w swoim pokoju

Możesz zacząć od gruntownych porządków, choć pewnie nie jest to szczytem Twoich marzeń 🙂 Pozwoli Ci to jednak usunąć ze swojej przestrzeni wiele niepotrzebnych rzeczy. Oprócz tego możesz przemalować ściany na inny kolor, odświeżyć meble (przy użyciu farby lub okleiny), a także je poprzestawiać.

#7. Zgłoś się na staż

Wiele firm rekrutuje pracowników (nawet tych nieletnich) na wakacyjne staże. To idealna okazja do tego, aby poznać lepiej daną branżę i nabrać doświadczenia. Takie praktyki dobrze wyglądają później w CV i dadzą Ci przewagę na rynku pracy.

#8. Odezwij się do dawnej znajomej

Skoro nie masz zbyt wiele rzeczy do roboty, to może to dobra okazja do tego, aby odświeżyć jakąś starą znajomość? W roku szkolnym każdy jest mocno zajęty, ale w wakacje może uda Wam się umówić na kawę lub spacer? Całkiem możliwe, że ta osoba bardzo się ucieszy, kiedy do niej napiszesz.

Masz więcej pomysłów na ciekawe spędzenie wakacji? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: 6 sposobów na dodatkowy zarobek

Sposoby na wakacyjną nudę
Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj