Co zrobić z nadmiarem słodyczy po Świętach?
Co zrobić z nadmiarem słodyczy po Świętach?

Każdego roku po Świętach zostajesz z mnóstwem słodyczy, z którymi nie masz co zrobić? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak je wykorzystać.

Święta wielkanocne to wspaniały czas. Możemy spotkać się z rodziną, odpocząć od codziennych trosk, najeść się i oczywiście radować ze zmartwychwstania Jezusa. Większość z nas przy okazji wymienia się drobnymi prezentami, a w każdej paczce zazwyczaj znajduje się coś słodkiego. Po wszystkim zostajemy najczęściej z dużą ilością słodyczy i problemem, co z nimi zrobić. Poniżej znajdziesz małą podpowiedź.

Co zrobić z nadmiarem słodyczy po Świętach?

#1. Odłóż to, co sama zjesz

Z pewnością w Twojej kolekcji znajduje się coś, co z chęcią byś zjadła. Nawet jeśli starasz się ograniczyć spożywanie słodyczy, możesz podzielić sobie je na mniejsze porcje i codzienne zjadać niewielką część. Zjedzenie smacznego cukierka pomiędzy zdrowymi posiłkami nie zrujnuje Twojej sylwetki.

#2. Podziel się z najbliższymi

W tym wypadku warto się dzielić. Im więcej zje Twoja rodzina, tym lepiej. Być może w swojej kolekcji znajdziesz coś, za czym Ty nie przepadasz, za to ktoś inny zje to z miłą chęcią.

#3. Przekaż dalej

Słodkości z długim terminem przydatności do spożycia możesz odłożyć gdzieś na bok i dorzucić komuś do prezentu. Niektóre produkty mają wielkanocne nakładki, które bez problemu można zdjąć. Pozostałe nie nadadzą się do przekazania dalej (nie zachęcamy do przechowywania słodyczy aż do kolejnych Świąt).

#4. Wykorzystaj w kuchni

Czekoladowe zajączki, które dostaje większość z nas dostaje na Wielkanoc, można wykorzystać w kuchni. Roztopione z odrobiną masła sprawdzą się jako polewa dla ciasta. Z kolei wrzucone do podgrzewanego mleka stworzą kakao. Jajkami możesz z kolei ozdobić tort.

Czytaj także: Co można robić wiosną? Oto 15 pomysłów!

Co zrobić z nadmiarem słodyczy po Świętach?
Co zrobić z nadmiarem słodyczy po Świętach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj